אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

מדרשת טל - מדרשה לחיים

המדרשה בקמפוס טל הינה חלק בלתי נפרד ממכלול הלימודים בקמפוס טל. במדרשה לומדות כל הסטודנטיות בקמפוס טל לתואר ראשון בשלבים שונים של לימודיהן. חלק מן השעורים פתוחים לבוגרות קמפוס טל, וכן לבנות שירות ולנשים מבחוץ. בכל שנה משתתפות בשיעורי המדרשה כ- 700 תלמידות.

החלק המרכזי של לימודי המדרשה נעשה במסגרת שיעורים הפזורים בתוך מערכת השעות השבועית. קשת נושאי הלימוד במדרשה כוללת נושאים בפרשת שבוע, בתנ"ך, באמונה, בחסידות, בתורה מדע וטכנולוגיה, בהכנה לנישואין ובבניין הבית היהודי ובהכנה הלכתית ואמונית לתעסוקה המקצועית .במדרשה ניתן דגש מיוחד לקישור הלימוד התורני והשלכותיו לשגרת ואורח החיים של הסטודנטיות בהווה והכנתן לחיי זוגיות, משפחה, ועבודה בהמשך. כמענה לקשת הרחבה של השאיפות הרוחניות של הסטודנטיות במדרשה קיימים מסלולים ותכניות המבקשים לתת מענה תורני מתאים לכל אחת.

למידע על תוכניות הלימודים ומערכת שעות

 

במדרשה מלמדים בשילוב מופלא צוות רחב של רבנים ורבניות בעלי ובעלות שיעור קומה המייצגים קשת רחבה של השקפות עולם המתאים לרקע התורני המגוון ממנו מגיעות הסטודנטיות.

נושא הליווי והייעוץ האישי מהווה מרכיב חשוב בפעילות המדרשה. לחלק מרבני/יות המדרשה שעות יעוץ קבועות בהם תלמידות יכולות להיפגש עם הרבנים והרבניות לצורך ליבון וברור נושאים אישיים.

למידע נוסף על צוות המדרשה

 

במדרשה רואים ערך במעטפת תורנית רחבה מעבר לשיעורים התורניים ולכן-

מעבר ללימוד השגרתי בשיעורים מפעילה המדרשה קשת של פעילויות תורנית הכוללות ימי עיון (אלול, חנוכה, פסח ועוד) שבתות מדרשה, טקסי יום הזכרון ויום השואה. בנוסף מתקיימות שבתות תורניות במהלך השנה.

אתר המדרשה מהווה חלק מהאתר של המרכז האקדמי לב. באתר ניתן למצוא שיעורים וימי עיון מצולמים. כמו כן, למדרשה קבוצות WhatsApp – בקבוצות נשלחים דברי תורה, סרטונים תורניים והתייחסות תורנית לאירועים, כמו גם הודעות חשובות על פעילויות המדרשה.

למאגר שיעורים מוקלטים

 

חוברת מידע מדרשה - תשפ"ד

חוברות מידע משנים קודמות