אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

תקווה ישראלית היא מטריית פעילות רחבה המאגדת תחתיה את מכלול פעילות בית הנשיא החותר ליצירת שותפות בין ארבעת השבטים המרכיבים את החברה הישראלית וזאת באמצעות פעולה בתחומי מפתח חברתיים וכלכליים ולאור חזונו של נשיא המדינה. תקווה ישראלית באקדמיה פעולת לקידום אקדמיה מגוונת, כשירה תרבותית, הפועלת להכנת בוגריה לחיי שותפות ומחויבת להשתלבותם בשוק העבודה.

המרחב האקדמי הוא מנוע מרכזי לפיתוח ההון האנושי הישראלי, ולצד זה משמש לא פעם מקום מפגש ראשון שבו מתכנסים צעירים מכל חברי החברה הישראלית תחת קורת גג אחת. לכן, האקדמיה היא בעלת תפקיד חיוני בעיצוב דמותן ועתידן של החברה והמנהיגות בישראל ושל הכלכלה הישראלית. תקווה ישראלית באקדמיה הוקמה מתוך הבנת הנכסים הייחודיים – החברתיים, הכלכליים והחינוכיים – של השדה האקדמי, ומתוך הבנה שיש צורך בפעולה רוחבית משלימה  לתכניות המגזריות הייעודיות המופעלות היום על ידי ות"ת.

תקווה ישראלית באקדמיה מתמקדת בארבעה דגלים מרכזיים:

  1. גיוון וייצוג - הגברת הגיוון והייצוג של קבוצות האוכלוסייה השונות בקרב כל אוכלוסיות המוסד ובכל רמות ההיררכיה האקדמית, בפרט בקרב הסגלים, המנהלי והאקדמי. זאת במטרה להביא למיצוי הכישרון והמצוינות בחברה הישראלית לגווניה.
  2. כשירות תרבותית - שיפור התאמת המוסדות והמערכת למגוון זהויות מתוך תפיסת הקמפוס כמרחב ליצירת ישראליות משותפת המאפשר שמירה על הזהות הייחודית של כל קבוצה.
  3. דמות הבוגר - קידום מחויבות האקדמיה להקניית ידע, כישורים וחוויות הנדרשים לבוגריה לחיים בחברה המעודדת שותפות, המחויבת למנהיגות ישראלית חברתית ואינטלקטואלית מגוונת, קשובה ומודעת.
  4. רצף אקדמיה תעסוקה - חיזוק החוליה המקשרת בין אקדמיה לבין תעסוקה והגברת מחויבות האקדמיה לתוצאות תעסוקתיות של בוגריה.

תקווה ישראלית באקדמיה הושקה ביולי 2016 כיוזמה של נשיא המדינה. עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ח 18/2017 )) שותפים לתכנון, לתקצוב ולהפעלה הועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה; נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה שבמשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים; קרן קיסריה, הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו ושותפויות רוטשילד-קיסריה. במיזם לוקחים חלק כ-30 מוסדות אקדמיים ובהם כל האוניברסיטאות, מרבית המכללות המתוקצבות ומספר מכללות להכשרת מורים.

בשנת תשע"ח, לאחר תהליך הכנה וחשיבה מעמיק, נענה המרכז האקדמי לב לקריאת נשיא המדינה ויו"ר המועצה להשכלה גבוהה והצטרף לתקווה ישראלית באקדמיה.

אתר הפרוייקט – בית הנשיא

חוברת תקווה ישראלית באקדמיה תשע"ח