אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

רשת בשלח, תשע"ה
טו"ב הארץ - מהלכי עומק סיפורים ורעיונות בשבח פירות הארץ / נתנאל בן ציון יוסיפון

 

רבים וטובים הפכו את שבת פרשת בשלח להעמקת המודעות וחיזוק שורשינו בארץ ישראל, בעיקר בימים אלו בהם בית משפט אמריקאי פוסק פסיקה בעייתית משהו כי יליד ירושלים על כל חלקיה ושכונותיה אינו יכול להירשם בתעודת זהות אמריקאית כישראלי. קיים צורך להדגשת מחויבותנו לארץ הנפלאה הזו. בשל כך למרות שספר זה היה ראוי כי יסוקר בתקופה הקרובה לט"ו בשבט, הינו רלוונטי במיוחד לפרשתנו ולתקופתנו.

 

ספר טוב הארץ הינו ספר במהדורה אלבומית וצבעונית. יש בו כל ההיבטים וההתייחסויות לשבח פירות ארץ ישראל. בפתיחה יש את סדר ט"ו בשבט הערוך באופן ההלכתי של קדימויות בברכה כאשר כל פרי שנשתבחה בו ארץ ישראל מקבל התייחסות מפסוקים ומדרשים העוסקים בו, ואילו בעמוד מקביל מובא רעיון ודמיון לתכונת אופי הגנוזה בפרי. חלק נוסף בספר הוא רעיונות המרחבים ומעמיקים את משמעותו של מנהג אכילת פירות תוך עיון הלכתי ומחשבתי. החלק האחרון סיפורים ומובאות חסידיות מגדולי הדורות על שבח אכילת הפירות ומעלתן.

בספר זה לובש ט"ו בשבט פנים ארצישראליות חדשות ומיוחדות. רעיונות רוחניים עמוקים נלמדים מהארץ עצמה, אקלימה ופירותיה. יחד עם זה הספר מלא הדרת קודש מרכוש רוחני רב שצבר עם ישראל בימי גלותו והוא כורך מטען אדיר זה עם הניחוח הקדמון של חז"ל לאור הצמיחה המתחדשת לנגד עינינו .

 

הספר יצא בחסות וביוזמת טוב הארץ – עמותה ששמה לנגד עיניה את מפעל החקלאות הארצישראלית ובשיווק תוצרתה המיובשת והטרייה.

 

ובברכת חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלוקינו , נאחל שבת שלום ומבורך

ציטוט השבוע:

כשאתה מוכר ספר, אינך מוכר רק חצי ליטרה נייר, צבע ודבק, אלא חיים שלמים וחדשים (עממי)

ספר אינו סך כל המרכיבים שלו אלא טמונה בו חוויה תרבותית רוחנית שמובילה את הקורא למחוזות מרוחקים אך כל כך מוכרים. בהיותך מוכר ספר רגע לפני שאתה מוחק את המחיר מכריכת הספר, חשוֹב עד כמה עמל המחבר וכמה כוחות נפש הושקעו בכתיבתו, ואז אם תתמיד בכך תמצא את עצמך מרפרף פה ושם בין לקוח ללקוח,  בשלב הבא מאמץ  ספר אל ליבך,  ובשלב הסופי מביט דרך הדלת של חנותך בסוף יום עבודה ומתעצל לצאת אל החום או הקור תוך העדפה ברורה לשבת בכיסאך ולהשתוקק לספר הבא.