אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

ביואינפורמטיקה

הוא תחום המשלב בין מדעי החיים למדעי המחשב, והוא תופס את מקומו בחזית המחקר במדעי החיים. חקר מדעי החיים מתאפיין כיום באיסוף נתונים רבים הכוללים רצפי גנים שמרכיבים את הגנום וכן מידע על מבנים של חלבונים שמעורבים בתהליכים של בריאות וחולי. האסוף של המידע מתאפשר אודות לפיתוח של שיטות מחקר עדכניות ובאפשרויות מתחדשות של שימוש באלגוריתמים ממוחשבים.

במטרה להכשיר סטודנטים שיוכלו להשתלב במחקר בתחום של הביואינפורמטיקה, תכנית הלימודים כוללת קורסים במדע (מתמטיקה, פיזיקה, כימיה וביולוגיה) שמקנים את הידע הבסיסי הדרוש להבנת תהליכי חיים. במקביל, התכנית כוללת קורסים מתקדמים במדעי המחשב. ביניהם, דגש על קורסים מתחום מדעי הנתונים, העוסקים בניתוח מאגרי נתונים ענקיים Big) Data), בהכרת כלים לכריית מידע (Data Mining).

לבוגר של התכנית הייחודית הזו יש את כל הידע הנדרש מאיש מחשבים תוך התמחות בתחומים החמים של מחשבים בתעשיית ההייטק –למידת מכונה, כריית מידע  ועוד, ובנוסף, התכנית מכשירה בוגר שמומחה בתחום הביואינפורמטיקה שהוא תחום מתפתח וחדשני הן האקדמיה והן בתעשייה. התואר מאפשר השתלבות במחקר המדעי באוניברסיטאות ובמכוני מחקר, וכן השתלבות בחברות ההייטק והביוטק הרבות.

 רוקחות

המחסור הגדול ברוקחים בארץ הביא להקמה של מסגרת לימודי רוקחות מתאימה לאוכלוסייה הדתית והחרדית, לפיה סטודנטיות/ם של המרכז האקדמי לב ילמדו שתי שנות לימוד התואמים את הרכב הקורסים הנלמדים בשנתיים הראשונות ללימודי בוגר ברוקחות של בית הספר לרוקחות באוניברסיטה העברית בירושלים, ויצטרפו להמשך הלימודים לשנה השלישית של התכנית לרוקחות באוניברסיטה

העברית.

 הרוקחים הינם המומחים לתרופות והינם בעלי הידע והרישיון הנדרש לעסוק

ברוקחות בקהילה, בבתי החולים, בתעשיית התרופות והביוטכנולוגיה.

מקצוע הרוקח הוא חיוני בשרות הרפואי והוא המומחה בכל הקשור לבטיחות

ויעילות הטיפול התרופתי, לתופעות לוואי וליחסי הגומלין בין תרופות.

הרוקחים המשתלבים בתעשיית התרופות הינם בעלי מומחיות רבה וידע

בתהליכי היצור, בפיקוח על בקרת איכות התרופות, בקביעת סטנדרטים

עדכניים, בפיתוח תרופות חדשות ובפיתוח המערך הניסיוני שיביא לאישור תרופות חדשות.

לימודי הרוקחות מכשירים חוקרים ומפתחים בתחומים עדכניים של פיתוח

תרופות, החל מחיזוי ותכנון תרופתי, ביניהם גם תכנון ממוחשב של תרופות,

בחירת דרכי מתן מיטביים לתרופה ומעקב אחרי סילוקה מהגוף.

תרחישים עתידניים צופים שתפקיד הרוקחים כנותני שירות ישיר למטופלים יוחלף בטכנולוגיות מתקדמות ובשירות מרחוק, ובמקביל עבודת הרוקח תתמקד יותר במחקר ובבקרה, וכן בעשייה קהילתית ובין אישית של שיתוף פעולה עם רופאים, עובדים סוציאליים וכד' למול המטופלים.

קדם רפואה


קדם-רפואה
היא תכנית שכוללת אשכול קורסים המוכרים ע"י בתי הספר לרפואה בארץ כתנאי לקבלה של בוגרי תואר ראשון להשלמת לימודי רפואה בתכנית ארבע שנתית. תכניות ההמשך האלה מאפשרות סיום של לימודי תואר ראשון בתחומים מוגדרים, תוך הזדמנות להשתלבות בשוק העבודה או בהמשך לימודים אקדמיים בתחומים שונים, ובמקביל מאפשרות השלמת מסלול של לימודי רפואה בתכנית מקוצרת.  

התמחות קדם-רפואה במסגרת תכנית הביואינפורמטיקה

במסגרת לימודי הביואינפורמטיקה משולבים קורסי קדם-רפואה, חלקם כקורסי חובה בתכנית  הביואינפורמטיקה, חלקם כקורסי בחירה לקראת התואר בביואינפורמטיקה, וכן קורסים נוספים המזכים את בוגרי התכנית של ביואינפורמטיקה בתוספת 'התמחות בקדם-רפואה' בתעודת הבוגר שלהם.

קורסי קדם-רפואה בתכנית הרוקחות

תכנית הרוקחות כוללת את אשכול קורסי הליבה הנדרשים ע"י התכניות הארבע-שנתיות לרפואה.