אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

מסלולי הלימוד במסגרת החוג בביואינפורמטיקה

תואר ראשון לביואינפורמטיקה

אז מה זה ביואינפורמטיקה?

ביואינפורמטיקה הוא תחום המשלב בין מדעי החיים למדעי המחשב, והוא תופס את מקומו בחזית המחקר במדעי החיים. חקר מדעי החיים מתאפיין כיום באיסוף נתונים רבים הכוללים רצפי גנים שמרכיבים את הגנום וכן מידע על מבנים של חלבונים שמעורבים בתהליכים של בריאות וחולי. האיסוף של המידע מתאפשר אודות לפיתוח של שיטות מחקר עדכניות ובאפשרויות מתחדשות של שימוש באלגוריתמים ממוחשבים.

מה כוללת תכנית הלימודים?

תכנית הלימודים כוללת קורסים במדע (מתמטיקה, פיזיקה, כימיה וביולוגיה) שמקנים את הידע הבסיסי הדרוש להבנת תהליכי חיים. במקביל, התכנית כוללת קורסים מתקדמים במדעי המחשב, תוך מתן דגש על קורסים מתחום מדעי הנתונים, העוסקים בניתוח מאגרי נתונים ענקיים (Big Data), בהכרת כלים לכריית מידע (Data Mining). על בסיס הקורסים האלה, נלמדים הקורסים הייעודיים לביואינפורמטיקה, כמו הכרת בסיס נתונים בביואינפורמטיקה, ביולוגיה מולקולרית בדגש על שיטות ריצוף מתקדמות, מודלים סטטיסטיים בביואינפורמטיקה, ביולוגיה מערכתית, מידול מולקולרי, תכנון לוגי של תרופות ועוד.

איך בנויה תכנית הלימודים?

משך הלימודים לתואר ראשון בביואינפורמטיקה הינו 3 שנים. בשנה הראשונה והשנייה התכנית כוללת בעיקר את הקורסים הבסיסיים במדע, במתמטיקה, ובמדעי המחשב. החל משנה ב', נלמדים במקביל הקורסים הייעודיים לביואינפורמטיקה . חלק מהקורסים של ביואינפורמטיקה כוללים פרוייקטים בשיתוף פעולה עם קבוצות מחקר באקדמיה ובתעשייה.

מה אפשר לעשות בסיום התואר?

לבוגר התואר הראשון בביואינפורמטיקה ישנם כמה מסלולים בסיום התואר:

בעיקרו, הביואינפורמטיקה היא תחום מחקרי גם בתעשייה וגם באקדמיה. התואר הראשון בביואינפורמטיקה מיועד להכשיר בוגרים לקראת השתלבות כביואינפורמטיקאים באקדמיה, במכוני מחקר ובחברות הביוטק.

  • תכנית הלימודים של התואר הראשון מהווה תשתית מצוינת ללימודים אקדמיים לקראת תארים מתקדמים ולהשתלבות במחקר באוניברסיטאות.
  • לבוגרי התכנית יש את כל הידע הנדרש מבוגר של תואר ראשון במחשבים, תוך התמחות בתחומים החמים בתעשיית ההייטק –למידת מכונה, כריית מידע ועוד. דבר זה מאפשר להשתלב בעבודה כמתכנת בתחומים העדכניים בהייטק עם סיום התואר הראשון.
  • התכנית מציעה אפשרות להתמחות בקדם-רפואה, לקראת המשך לימודים בתכניות ארבע-שנתיות להשלמה לרפואה.
  •         .אפשרויות נוספות – הכרה בקורסים בהמשך לימודים אקדמיים לתואר ברוקחות באוניברסיטה העברית

 קדם- רפואה

אז מהו מסלול קדם-רפואה?

קדם-רפואה הוא מסלול שכולל אשכול קורסים המוכרים ע"י בתי הספר לרפואה בארץ כתנאי לקבלה של בוגרי תואר ראשון להשלמת לימודי רפואה בתכנית ארבע-שנתית. המסלול הזה כולל 2 פעימות: פעימה ראשונה - סיום תואר ראשון המאפשר השתלבות בשוק העבודה או בהמשך לימודים אקדמיים, ובמקביל  - נותן הזדמנות לפעימה שנייה - השלמת מסלול של לימודי רפואה בתכנית מקוצרת.

איך בנוי מסלול לימודי קדם רפואה במסגרת מסלול התואר הראשון בביואינפורמטיקה?

במסגרת לימודי הביואינפורמטיקה משולבים קורסי קדם-רפואה, חלקם כקורסי חובה בתכנית  הביואינפורמטיקה, חלקם כקורסי בחירה לקראת התואר בביואינפורמטיקה, וכן קורסים נוספים המזכים את בוגרי התכנית של ביואינפורמטיקה בתוספת 'התמחות בקדם-רפואה' בתעודת הבוגר שלהם.

 

מה אפשר לעשות בסיום מסלול הקדם-רפואה?

אשכול קורסי הקדם-רפואה מאפשרים להירשם לתכניות הרפואה הארבע-שנתיות לבוגרי תואר הראשון. הלימודים בתכנית מספקים את הרקע לבחינות הידע שבתהליך המיון והקבלה ללימודים.

 

 

התכנית מציעה אפשרות להתמחות בקדם-רפואה, לקראת המשך לימודים בתכניות ארבע-שנתיות להשלמה לרפואה.

אפשרויות נוספות – הכרה בקורסים בהמשך לימודים אקדמיים לתואר ברוקחות באוניברסיטה העברית, בתנאי עמידה בדרישות הקבלה של האוניברסיטה.

סרטון מסלול

נשמע מעניין, אז מה הלאה?

מלא/י את הפרטים ויועץ לימודים יצור איתך קשר בהקדם:

החלטת מה ללמוד?