אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

חדשות ועידכונים

נפתחה ההרשמה לפרויקט לב בקהילה לשנת תשפ"ג – נשמח להתנדבותכם/ן! כל הפרטים בקול קורא.

במסגרת סמינר מחקר המשלב עשייה חברתית בהנחיית ד"ר עדי פינקלשטיין, הסטודנטיות רבקה זדה ושירה חלמיש הכינו לוח כיס של תקשורת תומכת וחליפית, המסייע לאנשי צוות רפואי לתקשר עם אנשים עם מוגבלות שכלית והתפתחותית ומוגבלויות נוספות. הלוח כולל מילים בסיסיות השימושיות בבתי חולים, הכתובות בארבע שפות ומיוצגות בסמלים ובתמונות. החזון של רבקה ושירה הוא שכל איש צוות ילך עם לוח התקשורת בכיס וישתמש בו בעת הצורך. הלוח הודפס ומחולק לכל הסטודנטים/ות לסיעוד שמתחילים את ההתנסות המעשית בשנת תשפ"ג. בנוסף, רבקה ושירה חילקו את הלוח בבית החולים שערי צדק, יצרו סרטון בנושא הלוח, והציגו את הנושא בפני סטודנטיות לסיעוד. הן שיתפו: "קיבלנו תגובות נרגשות ומתלהבות מאוד. הצוות בשערי צדק כל כך שמח על הרעיון ולא הפסיק להגיד כמה דבר זה נחוץ והכרחי". סטודנטים נוספים שמעוניינים לקבל עותק מהלוח, מוזמנים לפנות לרכזת לב בקהילה. 

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש סיום שנת תשפ"ב בפרויקט לב בקהילה, שיתקיים בע"ה ביום שלישי, ח' בסיון תשפ"ב, 7.6.2022, בבית חינוך עיוורים בירושלים. כל הפרטים בהזמנה.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש עם בית איזי שפירא בנושא טיפול רפואי לאנשים עם מוגבלות, שיתקיים בע"ה ביום שלישי, י"ד באדר א' תשפ"ב, 15.02.2022, בזום. כל הפרטים בהזמנה.

- ד"ר עדי פינקלשטיין וד"ר צביקה אור זכו במענק מקרן שלם עבור סמינרים שמטרתם לפתח מודעות, ידע והבנה בתחום האדם עם מוגבלות שכלית-התפתחותית בקרב סטודנטים וסטודנטיות לסיעוד. במסגרת הסמינרים, המשלבים עשייה בקהילה, הסטודנטים והסטודנטיות עורכים מחקרים ופעילות חברתית בשיתוף ארגון שלוה והמרכז הרפואי הדסה הר הצופים – עם שותפינו ד"ר אריאל טננבאום ולירון בניסתי. בין היתר, הסטודנטים חוקרים את האתגרים והצרכים של ילדים וצעירים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית בקבלת טיפול רפואי, מנקודות המבט של ההורים ושל הצוות המטפל. הסטודנטיות חוקרות את יישום תוכנית ההדרכה הייחודית לילדים עם תסמונת דאון במרפאת השיניים של שלוה, מנקודת המבט של הגננות.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש פתיחת שנת תשפ"ב בפרויקט לב בקהילה, שיתקיים בע"ה ביום שלישי, י"ט כסלו תשפ"ב, 23.11.2021, בבית חינוך עיוורים בירושלים. כל הפרטים בהזמנה.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש סיום שנת תשפ"א בפרויקט לב בקהילה, שיתקיים בע"ה ביום שלישי, י"ב בתמוז תשפ"א, 22.6.2021, בבית חינוך עיוורים בירושלים. כל הפרטים בהזמנה.

- מוצעות מלגות לפעילות קיץ תשפ"א במסגרת לב בקהילה. ההרשמה אצל רכזת הפרויקט. 

- צוות פרויקט לב בקהילה פרסם מאמר חדש שדן בהשפעות של ההתנדבות על הסטודנטים.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש הכשרה בנושא דיור בקהילה שיתקיים אי"ה ביום שלישי, כ"ב באייר תשפ"א, 4.5.2021, בשעה 17:00 בזום. כל הפרטים בהזמנה.

- הנכן מוזמנות למפגש משותף עם קבוצת מנהיגות של נשים עם מוגבלות, שיתקיים אי"ה ביום רביעי, ט' באייר תשפ"א, 21.4.2021, בשעה 18:00 בזום. כל הפרטים בהזמנה.

- פורסם קול קורא למלגות "לב בקהילה" לשינוי מדיניות ל- 2021-2022. סטודנטים/ות מוזמנים/ות להגיש מועמדות למלגה. כל הפרטים בקובץ.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש הכשרה בנושא תקשורת עם ילד מיוחד שיתקיים אי"ה ביום שלישי, ג' בניסן תשפ"א, 16.3.2021, בשעה 17:00 בזום. כל הפרטים בתכנית המפגש.

- לב בקהילה גאים לקחת חלק בקמפיין חדש להפחתת סטיגמות בבריאות הנפש, יחד עם בית החולים מקלין בבוסטון, ביה"ס לרפואה באוניברסיטת הרווארד ועמותת עוגן. לפרטים בעברית ראו כאן. לפרטים באנגלית ראו כאן.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש הכשרה בנושא אחים מיוחדים שיתקיים אי"ה ביום שלישי, י"ח באדר תשפ"א, 2.3.2021, בשעה 17:00 בזום. כל הפרטים בתכנית המפגש.

- צוות פרויקט לב בקהילה פרסם שני מאמרים חדשים בנושאי הפרויקט. המאמר הראשון עוסק בלוקליזציה של זכויות אדם של אנשים חרדים עם מוגבלות. המאמר השני עוסק באתגרים ובדילמות של הפעילים בתחום הזה.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש פתיחת שנת תשפ"א בפרויקט לב בקהילה שיתקיים אי"ה ביום שני, כ"ב בחשון תשפ"א, 9.11.2020, בשעה 17:00 בזום. כל הפרטים בתכנית המפגש.

- נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"א בפרויקט לב בקהילה. לקול קורא עם הפרטים.  

- פלייר חדש למרכז הזכויות של "לב בקהילה", זמין מודפס בשני גדלים וכמגנטים. מוזמנים לבוא לקחת ולהפיץ בקהילה!

- מוצעות מלגות לפעילות קיץ תש"פ במסגרת "לב בקהילה". ההרשמה עד ו' בתמוז תש"פ, 28.6.2020 כאן

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש סיום שנת תש"פ בפרויקט לב בקהילה שיתקיים אי"ה ביום ראשון, ו' בתמוז תש"פ (28.6.2020), בשעה 14:00. כל הפרטים בתכנית המפגש.

- פורסם קול קורא למלגות "לב בקהילה" לשינוי מדיניות ל- 2020-2021. סטודנטים/ות מוזמנים/ות להגיש מועמדות למלגה. כל הפרטים בקובץ.

- הזמנה לשתי הרצאות של פרופסור יורם עשת במאי 2020.

- פורסם מאמר חדש על פרויקט "לב בקהילה".

- הזמנה לסיור ביד שרה בסימן חוויית הנתינה הישראלית ביום ט' בשבט תש"פ, 4.2.2020.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש פתיחת שנת תש"פ בפרויקט לב בקהילה שיתקיים אי"ה ביום שני, י"א בכסלו תש"פ (9.12.2019), בשעה 17:30 בבית חינוך עיוורים. כל הפרטים בתכנית המפגש.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש סיום השנה בפרויקט לב בקהילה שיתקיים אי"ה ביום שלישי, כ"ב בסיון תשע"ט (25.6.2019), בשעה 17:00 בבית חינוך עיוורים. כל הפרטים בתכנית המפגש.

- הזמנה להרצאה של פרופסור יורם עשת בנושא "בין מחלה לחולי".

- הזמנה להרצאה של יעקב יוסף טייכמאן בנושא "סטיגמות כלפי אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית: מבט אישי ומחקרי".

- הזמנה לסיור ביד שרה בסימן חוויית הנתינה הישראלית.

- פורסם קול קורא למלגת לב בקהילה לשינוי מדיניות. סטודנטים/ות מוזמנים/ות להגיש מועמדות למלגה. כל הפרטים בקובץ.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש סטודנטים בפרויקט לב בקהילה שיתקיים אי"ה ביום ראשון, ז' בשבט תשע"ט (13.1.2019), בשעה 17:30 בבית חינוך עיוורים. כל הפרטים בתכנית המפגש.

- נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ט בפרויקט לב בקהילה. לקול קורא עם הפרטים.

- המועצה להשכלה גבוהה העניקה פרסי הצטיינות לסטודנטים ולחוקרים אשר תרמו תרומה מיוחדת לקהילה בשנת הלימודים תשע”ז. מהמרכז האקדמי לב זכו בפרס ד"ר צביקה אור וד"ר עדי פינקלשטיין מהחוג לסיעוד, והסטודנט חיים יהודה קפלן על התנדבותו במרכז הזכויות של לב בקהילה ובארגון שיח סוד. לפרטים נוספים ולתמונות מטקס הענקת הפרסים. לסרטון מהטקס.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש סיום השנה בפרויקט לב בקהילה שיתקיים אי"ה ביום שלישי, ו' בתמוז תשע"ח (19.6.2018), בשעה 17:00 בבית חינוך עיוורים. כל הפרטים בתכנית המפגש.

- "לב בקהילה" וארגון קשר יצאו בתכנית חדשה לאחים/ות של ילדים עם צרכים מיוחדים בחברה החרדית. התכנית כוללת חונכות אישית ופעילות קבוצתית מהנה ומגבשת. פרטים ודרכי יצירת קשר בקובץ.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש פתיחת שנת תשע"ח בפרויקט "לב בקהילה" שיתקיים אי"ה ביום ראשון, כ"ב בכסלו תשע"ח (10.12.2017), בשעה 17:30 בבית חינוך עיוורים. כל הפרטים בהזמנה

נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ח בפרויקט לב בקהילה. לקול קורא עם הפרטים.

- הנכם/ן מוזמנים/ות למפגש סיום השנה בפרויקט "לב בקהילה" שיתקיים אי"ה ביום שלישי, ג' בתמוז תשע"ז (27.6.2017), בשעה 17:00 בבית חינוך עיוורים. כל הפרטים בתכנית המפגש.

- אנו שמחים להזמין את הסטודנטים, הסגל האקדמי והמנהלי והציבור הרחב לסמינר בנושא "ונשמרתם מאד לנפשותיכם": ההיערכות לרעידת אדמה. הסמינר יתקיים בעז"ה ביום שני, ב' בתמוז תשע"ז (26.6.2017), בשעה 13:00, בקמפוס לב. פרטים נוספים בתכנית הסמינר

- חודשי הפעילות הראשונים של מרכז הזכויות של "לב בקהילה" ועזר מציון היו מוצלחים ביותר, עם הישגים מרשימים של הסטודנטים והפונים. רצינו לשתף בשלושה סיפורים שמדגימים את הפעילות במרכז הזכויות.

- אנו שמחים להזמין את הסטודנטים לסיור לימודי בארגונים בירושלים. כל הפרטים בהזמנה

- אנו מתכבדים להזמין את חברי הסגל והסטודנטים להרצאתו של פרופ' יורם עשת מהמחלקה לחינוך ופסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה, "על כוחו המרפא של הנרטיב". ההרצאה תתקיים אי"ה ביום חמישי, ט"ו באייר תשע"ז, 11.5.2017, בשעה 14:30 בחדר הישיבות, קומה 3, בניין סוכוצ'בסקי, קמפוס לב. הפרטים בהזמנה.

- אנו מתכבדים להזמין את חברי הסגל והסטודנטים להרצאתו של הרב ישעיהו הבר, מייסד ויו"ר ארגון מתנת חיים. ההרצאה תתקיים אי"ה ביום שני, ז' בניסן תשע"ז, 3.4.2017, בשעה 14:30 בחדר הישיבות, קומה 3, בניין סוכוצ'בסקי, קמפוס לב. הפרטים בהזמנה.

- סמינר בנושא רעידת אדמה וההיערכות אליה יתקיים בע"ה במכון טל. הפרטים בהזמנה.

פרויקט "לב בקהילה" גאה בסטודנטים שזכו בפרס המועצה להשכלה גבוהה למעורבות חברתית בקהילה ע"ש שוש ברלינסקי ז"ל לשנת תשע"ו. הסטודנטים הזוכים הם לואי אורקה ושאול הורביץ מהחוג לסיעוד. זהו פרס יוקרתי ותחרותי שניתן מדי שנה רק לעשרה סטודנטים מכל המוסדות להשכלה גבוהה בישראל. הפרס יוענק לסטודנטים בטקס השנתי של המל"ג. למידע נוסף.

- בשעה טובה ומוצלחת, יוסד מרכז הזכויות של פרויקט לב בקהילה בשיתוף עם מרכז ייעוץ למשפחות של עזר מציון. המרכז הוקם לאחר מחקר ובירור צרכים מעמיק, במטרה לסייע לאנשים חרדים עם מוגבלויות להכיר ולממש את זכויותיהם. מרכז הזכויות מטפל במגוון רחב של תחומים כגון הזכות לדיור, לחינוך, לתעסוקה, לנגישות, לשירותי בריאות, לרווחה (ביטוח לאומי), להליך הוגן, לשיווין, לחירות ועוד. המרכז נותן מענה לאנשים עם כל סוגי המוגבלות: פיזית, חושית, נפשית, קוגניטיבית, שכלית והתפתחותית. השירות במרכז מוענק בחינם. בהמשך השנה תתקיימנה במרכז גם פעילויות קהילתיות-קבוצתיות ופעילות לשינוי מדיניות. לפניות למרכז הזכויות: 073-3952204 או kehila@g.jct.ac.il . כתובת המרכז: בית עזר מציון, רחוב בית הדפוס 11, קומה 3, גבעת שאול, ירושליםפלייר פרסום מרכז הזכויותתמונות ממרכז הזכויות

- הנכם מוזמנים למפגש הסטודנטים הראשון של פרויקט לב בקהילה לשנת הלימודים תשע"ז. הפרטים בהזמנה. חלקו הראשון של המפגש פתוח לכלל הציבור בהרשמה מראש. בואו בשמחה!

- הסטודנטים שיתנדבו במרכז הזכויות החדש של פרויקט לב בקהילה עוברים בימים אלה הכשרה מקיפה בכל תחומי הפעילות של המרכז. לתוכנית ההכשרה. הסטודנטים המתנדבים בארגונים מוזמנים גם הם לקחת חלק בהכשרה זו.

- אנו שמחים להודיע על שיתוף פעולה בין פרויקט לב בקהילה לפר"ח (פרויקט חונכות), שבמסגרתו יוענקו בשנת הלימודים תשע"ז עשר מלגות פר"ח למתנדבי לב בקהילה. שיתוף הפעולה צפוי בע"ה להתרחב בשנת הלימודים תשע"ח.

- נפתחה ההרשמה לפרויקט לב בקהילה לשנת תשע"ז. השנה אנו מציעים שני מסלולי התנדבות: במרכז הזכויות של לב בקהילה ובארגונים חברתיים. לפרטים ראו קול קורא להשתתפות בפרויקט בשנת תשע"ז.

- אנו מזמינים אתכם/ן למפגש סיום השנה של פרויקט לב בקהילה תשע"ו. כל הפרטים בהזמנה.

- לקראת סיום שנת הפעילות הראשונה בפרויקט, ארגונים, משפחות ופונים משתפים אותנו ברגשי ההוקרה וההערכה לסטודנטים המתנדבים. בחרנו להביא דוגמה אחת: מכתב המספר על פועלו ותרומתו של הסטודנט יואל צבי פיירשטיין.

- המשך ההתנדבות בקיץ. חלק ניכר מהסטודנטים המשתתפים בפרויקט ביקשו להמשיך את התנדבותם במהלך הקיץ. הם עמדו על החשיבות של הרציפות והעקביות בפעילות בקהילה, במיוחד בליווי הפרטני. הסטודנטים שימשיכו בע"ה להתנדב בקיץ יקבלו מלגת קיץ כאות הוקרה. כלל הסטודנטים הפעילים הוזמנו להמשיך את התנדבותם בפרויקט גם בשנה השנייה לפעילות (תשע"ז) ולשמחתנו רובם הגדול הביעו עניין ורצון להמשיך לשנה נוספת.  

- אנו גאות להזמינכן לכנס לנשים בנושא "דיור עצמאי בקהילה לאנשים עם מוגבלויות". את הכנס ארגנו סטודנטיות בפרויקט "לב בקהילה"- שירז שנקר ודינה חן עידאן, המתנדבות במסגרת הפרויקט בארגון "בזכות – המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות". האירוע מיועד לנשים עם מוגבלות, לאמהות ולאחיות של אנשים עם מוגבלות, ולנשות מקצוע העוסקות בנושא או מתעניינות בו. האירוע יתקיים ביום ראשון, י"ט באדר א' תשע"ו, 28.2.2016, בשעה 19:30 במינהל הקהילתי הר נוף, רחוב קצנלבוגן 43, ירושלים. להזמנה ולתוכנית הכנס לחצו כאן

- אנו שמחים להודיע על שיתוף פעולה בין פרויקט לב בקהילה לפרויקט "תעבירו את זה הלאה בשפת הסימנים" של עמותת נגישות ישראל, שנועד להגביר את המודעות לקהילת החרשים וכבדי השמיעה בישראל, לקדם נגישות שפתית ולעודד את השימוש בשפת הסימנים. אנו מציעים לסטודנטיות ולסטודנטים הפעילים מימון מלא להשתתפות בקורס ללימוד בסיסי של שפת הסימנים. הלמידה היא בשיטה קלה ומהנה, בעזרת חומרי לימוד מתקדמים. לפרטים נוספים אנא פנו אלינו.

- במסגרת קורס של ד"ר עדי פינקלשטיין בחוג לסיעוד, סיירו הסטודנטיות בבית חינוך עיוורים והתרשמו ממגוון הפעילויות החינוכיות והחברתיות במקום. סטודנטים בפרויקט לב בקהילה מתנדבים בארגון ותיק זה, בין היתר בתכנית "קול הלב" לתלמידים עיוורים וליקויי ראייה מהמגזר החרדי. כמו כן, נפגשו הסטודנטיות בקורס עם פעיל מתמודד מפרויקט דו-שיח של עמותת אנוש, פרויקט המבקש למגר את הסטיגמה כלפי נפגעי נפש. 

-ביום 3.12.2015 מציינים ברחבי העולם ובארץ את היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות. מידע נוסף זמין באתר האו"ם, הנציבות והלמ"ס. סטודנטים בפרויקט 'לב בקהילה' לוקחים חלק בפעילויות שנעשות סביב היום הזה בארגוני ההתנדבות. 

- מפגש הליווי הבא של הסטודנטים יתקיים בע"ה בקבוצות קטנות בקמפוס לב ובקמפוס טל. בקמפוס לב נקיים דיון בהשתתפות פרופ' יונה רוזנפלד, חתן פרס ישראל לחקר העבודה הסוציאלית, מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומכון ברוקדייל. בקמפוס טל נקבל הדרכה בתחום הנגישות מגב' סיגל גרסטל, מנהלת תחום הדרכה והטמעה בנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות- משרד המשפטים.

- אנו שמחים להזמינך למפגש הפתיחה של פרויקט לב בקהילה שיתקיים אי"ה ביום שלישי, ה' בכסלו תשע"ו, 17 בנובמבר 2015, בשעה 16:30 בבית יד שרה (קומה 8, אולם 2), שדרות הרצל 124, ירושלים. חלקו הראשון של המפגש פתוח לכלל הסטודנטים והסטודנטיות ולסגל האקדמי והמינהלי במרכז האקדמי לב, בהרשמה מראש. תוכנית המפגש ופרטים נוספים בהזמנה.

-  אנו שמחים להודיע על שיתוף פעולה עם פסטיבל הקולנוע הבינלאומי לסרטים המאתגרים את תפיסת המוגבלות. הפסטיבל מאורגן על ידי עמותת שק"ל, אחת השותפות שלנו בפרויקט "לב בקהילה". בפסטיבל יוצגו 20 סרטים עלילתיים ותיעודיים מהארץ ומהעולם שעוסקים באנשים המתמודדים עם מוגבלות, מפרספקטיבות של שוויון, קבלה חברתית וקידום זכויות. רבים מיוצרי הסרטים הם אנשים עם מוגבלות. בנוסף יתקיימו אירועים מיוחדים כמו ימי עיון, שיחות עם יוצרים, רסיטל לפסנתר בחשיכה והצגה לכל המשפחה. במסגרת שיתוף הפעולה יוכלו הסטודנטיות והסטודנטים המתנדבים להשתתף באירועי הפסטיבל לפי בחירתם ללא תשלום. לפרטים נא לפנות אלינו. 

- פרויקט לב בקהילה הוצג ביום ההיערכות לסגל האקדמי. אנו מזמינים חברי סגל אקדמי ומינהלי לקחת חלק בפרויקט. נשמח לכל רעיון, הצעה ושיתוף פעולה.

 

ליצירת קשר: kehila@g.jct.ac.il