אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

מיזם חדש של המרכז האקדמי לב, בית החולים מקלין בבוסטון, ביה"ס לרפואה באוניברסיטת הרווארד ועמותת עוגן פועל לצמצום סטיגמות בתחום בריאות הנפש. המיזם יכלול קמפיין הצפוי להתפרסם בעוד מספר חודשים שבמסגרתו יפורסמו בשלטי חוצות, בקמפוסים ובאינטרנט תמונות ומסרים של מתמודדים עם מחלות נפש. המיזם מבוסס על קמפיין עטור פרסים שמקלין, בית החולים האוניברסיטאי של הרווארד, הוביל בארצות הברית ובמדינות נוספות.

במסגרת המיזם, סטודנטיות לסיעוד מהמרכז האקדמי לב בשנת לימודיהן האחרונה משתתפות בקורס אקדמי שנתי הכולל תיאוריה, מחקר ופרקטיקה בתחום הסטיגמות בעולם בריאות הנפש. כחלק מהקורס, הסטודנטיות נפגשות עם מתמודדי נפש מרקעים שונים, מאתרות מתמודדי נפש המעוניינים להשתתף בקמפיין להעלאת המודעות, ויוציאו לפועל את הקמפיין בפלטפורמות מתאימות.

חברות המיזם הן סטודנטיות לסיעוד מהמגזר החרדי: "הסטודנטיות נבחרו למיזם מתוך תקווה שישמשו סוכנות לשינוי חברתי מעמיק בחברה הישראלית" מסביר ד"ר צביקה אור, מנהל הפרויקט מטעם המרכז האקדמי לב ומרצה בחוג לסיעוד. המיזם הוא נדבך חדש בפעילות המסורה של הסטודנטיות החרדיות במסגרת 'לב בקהילה' – פרויקט הדגל החברתי של המרכז האקדמי לב ותוכנית 'התקווה הישראלית באקדמיה' לגיוון ולרב תרבותיות.

הקמפיין ילווה במחקר משותף של המרכז האקדמי לב וביה"ס לרפואה באוניברסיטת הרווארד, שיבחן את השפעת ההשתתפות בקמפיין על מתמודדי הנפש שייקחו בו חלק, וכן את השפעת הקמפיין על הסטיגמות של קהל היעד שייחשף לקמפיין. יובילו את המחקר ד"ר צביקה אור, פרופ' דייויד רוזמרין מביה"ס לרפואה באוניברסיטת הרווארד, פרופ' סטיבן פירוטינסקי מטורו קולג' וסטוארט כץ מעוגן.

השותפות המיוחדת בין המוסדות נרקמה לאחר ביקור של נציגי מקלין ועמותת עוגן במרכז האקדמי לב לפני כשנה. הגופים ראו במרכז האקדמי לב שותף מתאים לקמפיין ולמחקר, והמוסד נרתם מיד למיזם החשוב. "בראש ובראשונה אנחנו גאים באלפי הסטודנטים והבוגרים שלנו מהחוג לסיעוד שמובילים פריצת דרך במערכת הבריאות בארץ. התכנית, ראשונה מסוגה בארץ, משקפת את ערכי המרכז האקדמי לב הדוגל בהעצמת קבוצות מוחלשות ותרומה לחברה" מסביר פרופ' חיים סוקניק, נשיא המרכז האקדמי לב. "אנחנו נרגשים משיתוף הפעולה עם ביה"ס לרפואה באוניברסיטת הרווארד, ומאמינים כי יחד נצליח לשבור סטיגמות שליליות כלפי מתמודדי נפש וליצור חברה מתוקנת יותר".