אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

הסטודנטית רבקה אורה שמערלא, שמתנדבת בפרויקט לב בקהילה זו השנה השלישית, זכתה בפרס המועצה להשכלה גבוהה על תרומתה המיוחדת לקהילה.

רבקה אורה היא סטודנטית חרדית תושבת ירושלים שנולדה וגדלה בצרפת. בגיל 16 ולאחר שסיימה בגרויות בהצטיינות יתרה, עלתה לארץ ללא הוריה במטרה ללמוד בסמינר חרדי. "עליתי לארץ כדי ללמוד את ערכי התורה והיהדות", היא מסבירה. "לאחר מכן החלטתי להישאר בארץ הקודש כדי ללמוד את המקצוע החשוב ביותר בעיני, העשייה הסיעודית. החלום שלי הוא להיות אחות מיילדת. התחלתי ללמוד במרכז האקדמי לב, בתכנית אופק לסטודנטיות חרדיות".

רבקה אורה התמודדה עם קשיי השפה ועם קשיים בהתאקלמות בחברה הישראלית. למרות זאת, היא לא היססה להצטרף לפרויקט לב בקהילה. "בדיעבד אני מבינה שלהתנדבות הייתה תרומה משמעותית לקליטתי המוצלחת בישראל, והיא סייעה לי מאד להתמודד עם האתגרים שחוויתי. היא תרמה לי בלימוד השפה העברית והתרבות הישראלית, בהגברת תחושת המשמעות והשייכות לחברה הישראלית, בחיזוק הביטחון העצמי וכך גם בהצלחה בלימודים".

בשנה הראשונה ללימודיה היא התנדבה בארגון שלוה עם ילדים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית. בשנה השנייה והשלישית בחרה להתנדב בתכנית "קול הלב" בבית חינוך עיוורים עם ילדות עיוורות וכבדות ראייה מהמגזר החרדי. "אני מלווה את החניכות מביתן לבית חינוך עיוורים ושם אנחנו משתתפות בחוגי מוזיקה, אומנות, כלכלת בית, שחייה וספורט טיפולי. אנחנו, יחד עם כל צוות בית חינוך עיוורים, מנסות להעניק להן את הכלים, הכישורים והתמיכה הרגשית והחברתית על מנת שישתלבו כשוות בקהילה בתור נערות ונשים עצמאיות, מודעות, חזקות ומנהיגות. וכל יום אנחנו לומדות מהן מה כוחם של נחישות והתמדה, אופטימיות וחיוך. ההתנדבות שלי בקהילה היא בעיני חלק בלתי נפרד מהלימודים ומהמקצוע שלי. בזכות ההתנדבות אני מרגישה שהפכתי לבן אדם אחר לגמרי, מוכנה להתמודד עם הרבה דברים שאף פעם לא חשבתי שאני אוכל, והרבה יותר רגישה ואמפתית. מצוות המחנכים של בית חינוך עיוורים למדתי המון על קבלת הזולת כמות שהוא, נתינה ותרומה בלי גבול, אהבה של הזולת, חינוך, סבלנות ותשומת לב אף לדברים קטנים, ויותר מהכל: על מסירות ואחריות למשימה".

בזכות התבלטותה כסטודנטית פעילה ומצטיינת, היא נבחרה, יחד עם עוד 13 סטודנטים ממוסדות להשכלה גבוהה ברחבי הארץ, לקבל את מלגת ההצטיינות במסגרת טקס המצטיינים למעורבות אקדמיה בקהילה של המועצה להשכלה גבוהה. "זה היה כבוד גדול בשבילי", היא אומרת בהתרגשות, "סבא וסבתא שלי והאחים שלי באו במיוחד לטקס. הם התרגשו יחד איתי מהכבוד הגדול שזכיתי לו".

המועצה להשכלה גבוהה אף בחרה ברבקה אורה לשאת דברים בשם הזוכים. לחצו כאן לדברים המלאים שנשאה בטקס.