אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

מדי שנה מוקירה המועצה להשכלה גבוהה 10 סטודנטים על מעורבות חברתית יוצאת דופן בקהילה. השנה, מבין הזוכים, החליטה הוועדה להעניק אות הוקרה לצביה גינסברג. גינסברג, סטודנטית לסיעוד בתוכנית החרדית "אופק" של המרכז האקדמי לב, זכתה בפרס עבור פעילותה המסורה במסגרת פרויקט "לב בקהילה".

 

גינסברג מתנדבת בפרויקט "לב בקהילה" זו השנה השלישית. בשנה הראשונה היא התנדבה במסגרת תחנת שיקום של אגף הרווחה בעיריית ירושלים, שם, בין היתר, ליוותה במסירות צעירה עם תסמונת דאון. בשנתה השנייה בפרויקט, היא לקחה על עצמה להוביל פרויקט מאתגר במיוחד במסגרת הארגון החרדי "שיח סוד". גינסברג ליוותה צעירות עם מוגבלות בדירה טיפולית, חברה לצוות הדירה המקצועי בבניית תוכנית עבודה, והצליחה לקדם את הדיירות בצורה יוצאת דופן לחיים עצמאיים יותר. היא הפעילה בדירה חוג אפייה, חוג מוזיקה וריקודים ונטלה על עצמה במסירות את המנהג עליו מקפידים בדירה - לחגוג לכל אחת מהדיירות יום הולדת. גם בתקופת הקורונה, תוך גילוי גמישות ויצירתיות, יזמה צביה פעילויות מקוריות וחדשות במרחב הפתוח.

 

דבורי אלבום, רכזת המתנדבות במערך הדיור של ארגון שיח סוד אמרה: "צביה הייתה רגישה לצרכים שעלו מהשטח ונתנה עבור הדיירות הרבה מעבר לנדרש מתפקידה. אין ספק כי פעילותה הביאה להרחבת מעגל התמיכה המקצועית בצעירות עם מוגבלות מורכבת. צביה היא דוגמה מופתית להתנהלותה של הקהילה המהווה גורם משמעותי בהשתלבותם של אנשים עם מוגבלות, כאשר קו ההשתלבות שמוביל שיח סוד הינו הדדי – המתנדבים והדיירים תורמים ונתרמים. צביה השכילה למצות את התועלת ההדדית ברגישות וביצירתיות".