אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

פעילות עם אזרחים ותיקים בקהילה בקורס משלב עשייה

במסגרת קורס משלב עשייה שמלמד ד"ר צביקה אור בחוג לסיעוד, פועלת קבוצת סטודנטים בנושא מניעת נפילת קשישים בביתם ומבצעת מחקר מעורב חברתית בשיתוף עמותת מילבת.

נפילת קשישים היא הסיבה העיקרית להגבלה תפקודית בגיל המבוגר. כמחצית מהאנשים בגיל 80 ומעלה נופלים לפחות פעם בשנה. מתוך הקשישים שנפלו, 40% מגיעים בסופו של דבר למוסד סיעודי, ו-20% אינם מסוגלים ללכת שוב. כמחצית מהנפילות מתרחשות בבית. במחקרים נמצא ששיפור בטיחות הבית מסייע למנוע נפילות.

כמענה לבעיה חמורה זו המסכנת את חייהם ואת איכות חייהם של מאות אלפי קשישים בישראל, הקימה עמותת מילבת את מיזם "הבית הבטוח". הסטודנטים שלוקחים חלק במיזם הזה הדריכו קשישים כיצד להתאים את ביתם למניעת נפילות, כיצד לאתר מפגעים העלולים לגרום לנפילה ולטפל בהם, וכיצד להתנהג בבית באופן שיגביר את ביטחונם. הסטודנטים מבצעים מחקר משלב עשייה, עם ולמען הקהילה, הבוחן באופן אמפירי את יעילותן והשפעתן של דרכי פעולה שונות שבהן נוקטת עמותת מילבת במיזם "הבית הבטוח". המחקר בודק מהי הדרך הטובה ביותר לשפר את בטיחות הבית ולמנוע נפילות של קשישים בביתם. אנו סבורים שהמחקר יהיה רלבנטי ומועיל גם למיזמים נוספים בארץ ובעולם.