אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

ביום שלישי, י"ב בתמוז תשפ"א, 22.6.2021, נערך מפגש סיום השנה של פרויקט "לב בקהילה". המפגש, שהתקיים ב"בית חינוך עיוורים" בירושלים, ציין את סיומה של שנת פעילות גדושה וענפה בהתנדבות וכן חתם שנת פעילות מורכבת ולא שגרתית עקב השלכות מגפת הקורונה שהגבילו את ההתנדבות במהלך סמסטר א'. הסטודנטיות והסטודנטים השתלבו השנה בארגונים חברתיים מגוונים בפעילות עם אנשים וילדים עם מוגבלות, ביניהם בית חינוך עיוורים, שלוה, עזר מציון, מרש"ל, קשר, צמי"ד הר נוף ועוד. היו גם סטודנטיות שהתנדבו בפרויקט חדש להפחתת סטיגמות בתחום בריאות הנפש בישראל, בשיתוף עם ביה"ס לרפואה באוניברסיטת הרווארד. סטודנטים נוספים עורכים מחקר מעורב חברתית עם ולמען הקהילה, בשיתוף ארגונים חברתייים.

בהתאם להנחיות המקלות של משרד הבריאות, במפגש הסיום נפגשנו לראשונה עם הסטודנטים פרונטלית ושמחנו לראות את פניהם לאחר שנה של מפגשים והכשרות שהתקיימו באמצעות "זום". את המפגש הנחתה ד"ר עדי פינקלשטיין שהודתה לסטודנטים ולסטודנטיות על השקעתם בהתנדבות לאורך השנה.

בתחילת המפגש דיבר מר צבי גנץ, מנהל תכנית "קול הלב" בבית חינוך עיוורים, תכנית חברתית שיקומית המיועדת לילדים ולילדות לקוי ראיה ועיוורים בשעות אחר הצהרים. צבי סיפר על המסירות, האחריות והמחויבות העמוקה של הסטודנטים ועל תרומתם המשמעותית לילדים בבית חינוך עיוורים וקרא לסטודנטים להמשיך בעשייה גם בשנים הבאות.

באירוע הרצתה גב' שושנה גולדברג מאיר ממילב"ת – תל השומר. שושנה, אישה עם מוגבלות, מרפאה בעיסוק ומורשית נגישות שירות, דיברה על טכנולוגיה לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות. היא סיפרה על פעילות מילב"ת, שמפתחת מוצרים לשיפור איכות החיים של אנשים עם מוגבלות. הדברים עוררו עניין רב אצל הסטודנטים והארגונים שהשתתפו במפגש ושושנה הזמינה את כולם לבקר במילב"ת כדי להתרשם מהמוצרים ומהפעילות העשירה.

לאחר מכן, ד"ר צביקה אור סיפר על הפעילות בפרויקט לב בקהילה בשנה האחרונה ושיתף את הסטודנטים במשובים המעולים שהתקבלו מהארגונים על פעילותם. הוא הראה לסטודנטים תמונות וסרטונים מההתנדבות ודברי תודה מהחניכים.

בהמשך, נשאה דברי ברכה מנהלת החטיבה החינוכית-שיקומית והסמנכ"לית של בית חינוך עיוורים, גב' רחל סקרוביש. היא הודתה לסטודנטים ולסטודנטיות שהתנדבו בבית חינוך עיוורים במהלך השנה וקראה לסטודנטים להמשיך את ההתנדבות ולהשתבץ בארגון בשנים הבאות. רחל בירכה להמשך שיתוף פעולה ועשיה חברתית משמעותית ועקבית.

צביה גינסברג, סטודנטית המתנדבת כבר שנה שלישית בפרויקט לב בקהילה, סיפרה על ההתנדבות ועל הכלים שקיבלה מהפרויקט לכל תחום בחיים. היא ציינה שהמפגשים שהתקיימו במהלך השנה תרמו לה מאד להתנדבות. צביה זכתה השנה בפרס המל"ג להצטיינות בפעילות החברתית.

איילת אברהם, סטודנטית שהתנדבה בשנה החולפת בארגון "שלווה", שיתפה את הסטודנטיות בחוויות ההתנדבות שלה והראתה סרטון של אחת החניכות שלה, ילדה עם תסמונת דאון שנשאלת מהי המוגבלות שלה והיא עונה: "תיסמותק". איילת הסבירה את ההבדל בין היחס הבעייתי לאנשים עם מוגבלות כמסכנים שצריך לשמחם לבין היחס הראוי כלפיהם כאנשים שווים שצריך לפתח יחסים הדדים ושוויוניים עמם.

דיאנה אהרון, סטודנטית לתואר שני בסיעוד, שיתפה את הסטודנטים בפרויקט שהיא הובילה לשינוי מדיניות ושינוי חברתי בקהילה הקווקזית בישראל. היא סיפרה שכחלק מהפרויקט היא תשתתף בשבועות הקרובים בוועדה בכנסת כדי לקדם את זכויות הקהילה.

ולסיום האירוע, נערך טקס חלוקת התעודות ומתנות הסיום לסטודנטיות ולסטודנטים.