אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

טקס פתיחת שנת תשע"ח בפרויקט לב בקהילה

ביום כ"ב בכסלו תשע"ח, 10.12.2017, התקיים טקס פתיחת שנת תשע"ח של פרויקט "לב בקהילה". הטקס, שהתקיים ב"בית חינוך עיוורים" בירושלים, ציין את פתיחתה של שנת פעילות מגוונת ועשירה עם מספר שיא של סטודנטיות וסטודנטים מתנדבים. השנה מעל 100 סטודנטים מתנדבים בפרויקט הדגל ובקורסים המשלבים עשייה חברתית לקידום זכויות של אנשים עם מוגבלות, לשילובם כשווים בחברה ולהעצמתם.

באירוע סיפרו ד"ר צביקה אור וד"ר עדי פינקלשטיין, שעומדים בראש הפרויקט, על פעילות מרכז הזכויות של "לב בקהילה" וארגון "עזר מציון" עבור אנשים עם מוגבלות בחברה החרדית. נציג ארגון "עזר מציון", יאיר ברקו, הודה לסטודנטים המתנדבים והציג נתונים חדשים על התמודדות הפרט, המשפחה והקהילה עם מוגבלות פסיכיאטרית בשנת 2017. ברקו, עובד סוציאלי קליני המנהל את מרכז הייעוץ למשפחות של "עזר מציון", הדגים והסביר את ההסתרה, הבושה והסטיגמה שהם עדיין מנת חלקם של מתמודדים רבים עם מגבלה נפשית, והציע כיוונים לשיפור המצב ולשינוי חברתי בשיתוף עם הסטודנטים של פרויקט "לב בקהילה".    

צבי גנץ, נציג "בית חינוך עיוורים" שקלט השנה מעל עשרה סטודנטים מתנדבים, סיפר על המסירות, האחריות והמחויבות העמוקה של הסטודנטים ועל תרומתם המשמעותית לילדים העיוורים הלומדים בבית הספר או מגיעים לפעילות אחר הצהריים, כמו גם לצעירים בתכניות ההמשך של בית חינוך עיוורים. מאור מרשה, סטודנט לסיעוד המתנדב בפרויקט זו השנה השלישית, שיתף בתחושת הסיפוק והלמידה מהעשייה עם הילדים בבית חינוך עיוורים.

הסטודנטיות והסטודנטים השתלבו השנה בארגונים חברתיים מגוונים בפעילות עם אנשים וילדים עם מוגבלות, ביניהם יד שרה, שלוה, אחל"ה, שיח סוד, עלה ועוד. בארגון "קשר" הסטודנטיות והסטודנטים מובילים פרויקט חדשני לפעילות עם אחים ואחיות של ילדים עם מוגבלות במגזר החרדי. האחים והאחיות, שלא תמיד זוכים לתשומת הלב המלאה בתוך השגרה המשפחתית העמוסה, מקבלים מהסטודנטים תשומת לב, אוזן קשבת, עזרה ותחושה שהם במרכז. סטודנטים נוספים מבצעים מחקר מעורב חברתית עם ולמען הקהילה, בשיתוף ארגונים חברתיים דוגמת "מילבת" ו"המרכז לבריאות לב האישה" במרכז הרפואי הדסה.