אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

בחנוכה תשע"ט התקיימה ועידה בינלאומית ייחודית בנושא האחריות החברתית של אוניברסיטאות: University Social Responsibility Summit 2018. במסגרת הוועידה הוצגה פעילות "התקווה הישראלית" של המרכז האקדמי לב והתקיים סיור של "לב בקהילה", פרויקט הדגל החברתי של המרכז האקדמי לב, בארגון שלוה.

זוהי ועידה של הארגון הבינלאומי University Social Responsibility Network (USRN). בארגון חברות אוניברסיטאות מובילות מרחבי העולם שנציגים בכירים מהן השתתפו בוועידה, ביניהן אוניברסיטת קיימברידג' ואוניברסיטת מנצ'סטר באנגליה, אוניברסיטת וושינגטון בארה"ב, אוניברסיטת פקינג בסין, אוניברסיטת קיוטו ביפן ואוניברסיטת UNSW באוסטרליה – כולן בין מאה האוניברסיטאות הטובות בעולם. הארגון נוסד מתוך מחשבה שהאקדמיה צריכה לפעול ביחד כדי לענות על אתגרים כלכליים, חברתיים וסביבתיים שהעולם מתמודד איתם, ולהפוך את העולם להוגן וצודק יותר.

השנה הוועידה עסקה בנושא האחריות החברתית של אוניברסיטאות בפיתוח תקווה ביקורתית, והתקיימה באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטה העברית בירושלים. את הוועידה ארגנו פרופ' פייסל עזאיזה - דיקן הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה, ופרופ' דפנה גולן - מנהלת שותפות אקדמיה-קהילה באוניברסיטה העברית בירושלים. בוועידה השתתפו, בנוסף למרצים מהמדינות הנ"ל, גם מנהיגי אוניברסיטאות מקנדה, הונג קונג, דרום קוריאה, ברזיל, דרום אפריקה, קזחסטן ועוד.

ד"ר צביקה אור ושפרה גוטליב מהמרכז האקדמי לב הוזמנו להציג במושב המליאה את הפעילות של "תקווה ישראלית" במרכז האקדמי לב. הפעילות זכתה לשבחים רבים, בין השאר מיו"ר הוועד המנהל של USRN, פרופ' אנג'לינה יון מהונג קונג. ראשי אוניברסיטאות ופקולטות מהארץ ומהעולם התעניינו במושג החדשני "כשירות מבנית" שמיושם ונחקר בחוג לסיעוד במרכז האקדמי לב כחלק מ"תקווה ישראלית", ואף ביקשו לקדם וללמד אותו אצלם בלימודי רפואה, בריאות הציבור ומקצועות בריאות נוספים.

בסיום הוועידה התקיים בארגון שלוה סיור של "לב בקהילה", פרויקט הדגל החברתי של המרכז האקדמי לב שעוסק בקידום זכויות של אנשים עם מוגבלות. בסיור הציגו ד"ר צביקה אור וסטודנטים המתנדבים בפרויקט, נתנאל כהן, מתניה פריימן ואריאל ברזין, את הפעילות של "לב בקהילה". הם הציגו את העשייה ברמה הפרטנית, הקהילתית והמערכתית, ואת ההתנדבות של הסטודנטים בארגונים חברתיים ובמרכז הזכויות של "לב בקהילה" שמטרתו לסייע לאנשים חרדים עם מוגבלות להכיר ולממש את זכויותיהם.

נשיא ומייסד שלוה, הרב קלמן סמואלס, ברך את המשתתפים וציין לטובה את המתנדבים של "לב בקהילה". חן זכריה ורפאל כהן משלוה הדריכו סיור מרשים ומעורר השראה במקום.

בסוף הסיור התקיימה הדלקת נרות חנוכה מרגשת. הסטודנטים הסבירו לאורחים מחו"ל על מהות ימי חנוכה. לאחר מכן נערכה הדלקת נרות בהשתתפות הרב קלמן סמואלס, סטודנטים מתנדבים ומשתתפי הכנס שלחלקם הייתה זו ההזדמנות הראשונה לחוות טקס כזה. צילם בשלוה: מיכאל ארנבורג.