אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

בכנס לקראת ראש השנה בסימן "קראוהו בהיותו קרוב " שאורגן על המחלקה למורשת ישראל בעירית ירושלים ובהשתתפות רבני המדרשה בקמפוס טל של המרכז האקדמי לב, השתתפו מאות סטודנטיות ונשים צעירות וזכו לקבל ברכות מהרב אליהו ומהרבנית ימימה מזרחי. ראש מדרשת טל הרב אורן: "מתפעל בכל פעם מחדש לראות את הצמא לקודש של הנשים הדתיות, הן ברוח והן במעשה"

מאות סטודנטיות ונשים צעירות דתיות התכנסו אתמול בהיכל שלמה ומילאו את האולם עד אפס מקום, ליום עיון והכנה לראש השנה בסימן "קראוהו בהיותו קרוב" , הסטודנטיות והנשים הצעירות שמעו שיחות התחזקות לקראת הימים הנוראים מפי ראש מדרשת טל הרב יהונתן אורן, הרב הראשי לישראל דוד לאו, הרב שמואל אליהו, הרבנית ימימה מזרחי ורבני מדרשת טל הרבנית אהובה צוקרמן והרב יעקב שמעון,  במטרה לחוות התעלות רוחנית בימים אלו ובמטרה שהימים הללו ישפיעו על השנה כולה. בסוף היום נהנו המשתתפות מהופעה מלאה של אלישע בירנבאום שהצליח לגעת בליבן של המשתתפות.

את היום המיוחד הזה פתח מר אריה קינג, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק מורשת ישראל שברך את המשתתפות והציג את הפעילות הרחבה של עירית ירושלים הנוגעת לכל גווני הציבור בעיר, כל ציבור לפי הגוון והתכנים המתאימים לו והכל כדי להגדיל תורה ולהאדירה. קינג הוסיף ואמר שהעיריה פועלת רבות לטובת הסטודנטים בעיר ועוד היד נטויה.

ברגע מרגש במיוחד, ביקש הרב שמואל אליהו מהנשים להניח ידיים האחת על ראש חברתה ולברך אחת את השניה בברכות אישיות לשנה טובה. הנשים נענו בשמחה למחווה המיוחדת של הרב  והרב אף ברך את כל המשתתפות בברכת שנה טובה הצלחה בעבודה, בלימודים, וכמובן – גם במציאת שידוך.

לדברי הרבנית ימימה מזרחי: כל אחת מאיתנו רוצה להרגיש "דרושה" – דרושה בעבודה, דרושה אצל הבעל, דרושה אצל הילדים וכמובן אצל הקב"ה . ראש השנה הוא הזדמן שבו אנו הופכות להיות דרושות אצל הקב"ה כפי שנכתב בספר ישעיהו "לא יאמר לך עוד עזובה ולארצך לא יאמר עוד שממה כי לך יקרא חפצי בה" בסיום דבריה ביקשה הרבנית מכל אחת מהמשתתפות להתפלל עבור חברתה כפי שכתב ר' נחמן מברסלב שבראש השנה כל אדם שמדבר בחברו הוא ראש השנה שלו.

ראש מדרשת טל, הרב יהונתן אורן ריתק את המשתתפות במצגת ובהרצאה המסבירה את המשמעות של "דירשו השם בהימצאו" , גם כאשר אנו במצב אופטימלי שחיינו טובים בלי דאגות גם אז אנו צריכים לזכור ולדרוש את השם ולא לקרא אליו רק כאשר כואב לנו .

אתי שטרן ראש קמפוס טל  "מרגש לראות ציבור כל כך גדול של נשים וסטודנטיות שבאות להתחזק לקראת ראש השנה" . אנחנו במדרשת טל מצמיחים נשים שמשלבות בצורה מיוחדת בין לימודים תורניים ולימודים אקדמיים ברמה גבוהה והבוגרות שלנו מבוקשות מאוד בשוק העבודה דווקא בגלל השילוב המיוחד של רמה מקצועית גבוהה עם אישיות בעלת ערכים  ומידות טובות".

 

שיתוף ברשתות חברתיות: