אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

יוזמה משותפת של חוקר מהחוג למנהל עסקים במרכז האקדמי לב ושל עמותת הסיוע התעסוקתי 'לאופק', לגיבוש תכנית תעסוקתית למפוטרי הקורונה (מעניין, מקודם)

חזרתם של מאות אלפי עובדי המגזר הציבורי למקומות העבודה בתחילת השבוע, היא ציון דרך בהתעוררות המשק בעקבות משבר הקורונה. יחד עם זאת מאות אלפי עובדים שכירים אינם צפויים לשוב בקרוב לעבודתם. על פי הערכות בין 20%-25% מהשכירים עשויים באופן רשמי להיות מובטלים. חלקם כבר פוטרו מיד עם פרוץ משבר הקורונה ועבור אחרים החל"ת יהפוך לפיטורים באופן רשמי. השבתת המשק יצרה אקלים ארגוני בו עסקים עוברים התייעלות כאשר בחלקם זה מתבצע מתוך צורך שיצרה המגפה ועבור עסקים רבים זו הזדמנות להיפרד מעובדים שהם אינם רוצים משיקולים שונים.

סטודנטים לתואר שני וד"ר נח בל מהחוג למנהל עסקים במרכז האקדמי לב, יחד עם עמותת 'לאופק', זיהו את המגמה המסתמנת והחליטו לפעול לגיבוש פתרונות עבור המפוטרים החדשים, שעל פי הערכות תתקשה מאוד לחזור אל שוק העבודה. לאחרונה החלו לאסוף מידע ממאות מובטלים חדשים ועובדים שהוצאו לחל"ת באמצעות שאלונים, כדי לדלות מידע על הרקע התעסוקתי, מאפיינים חברתיים ומקצועיים וציפיות שונות ממקום העבודה החדש כולל שכר. 

מטרות המחקר הן ראשית כל ליצור קבוצות אפיון של המובטלים החדשים, בכדי לגבש תכניות הכשרה תעסוקתיות ייעודיות ומותאמות. שנית, ליצור מאגר נתונים של מובטלים כך שיתאפשר לחבר בינם לבין מעסיקים פוטנציאליים. 

לכתבה המלאה שהתפרסמה באתר "כיכר השבת"

שיתוף ברשתות חברתיות: