אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

הנשיא הנכנס, פרופ' חיים סוקניק, אשר נבחר לפני מספר חודשים לשמש כנשיא הבא של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים החליף בתפקידו את פרופ' נח דנא-פיקארד שסיים את כהונתו

7.10.2013

הנשיא הנכנס, פרופ' חיים סוקניק, אשר נבחר לפני מספר חודשים לשמש כנשיא הבא של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים החליף בתפקידו את פרופ' נח דנא-פיקארד שסיים את כהונתו ב-30.9 ובהתאם להחלטת חבר הנאמנים, ישמש כנשיא אמריטוס וכחבר בחבר הנאמנים של המכון. חבר הנאמנים של בג"ט מודה לפרופ' דנא פיקארד על עבודתו ללא לאות למען בג"ט במשך שנים, וציין כי מנהיגותו וחזונו ימשיכו לשמש מקור השראה עבור בג"ט בשנים הבאות.

 

פרופ' דנא-פיקארד משמש בארבע השנים האחרונות כנשיאו החמישי של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים. לאורך השנים עבד ללא לאות למען בג"ט תוך ביצוע שינויים מהותיים למען הצעדת המוסד קדימה. פרופ' דנא-פיקארד הוא לפני הכל אדם מהמעלה הראשונה, דלתו פתוחה ללא הודעה מראש עבור עובדים, מרצים וגם סטודנטים מתוך אכפתיות ורצון לעזור לכולם.

 

כחוקר וכמתמטיקאי וכאיש תורה, עמד לאורך כל הקדנציה על העיקרון הבסיסי ביותר בבג"ט והוא שהתורה היא נר לרגלינו בכל דבר ועניין. הוא הקפיד לפקוד את בית המדרש לעיתים קרובות וחזר על העיקרון המלווה אותו בכל עבודתו, האומר שתורה ומדע הם שני דברים ההולכים יחד ולא רק זה לצד זה, מתוך אמונה שרק סינרגיה מלאה בין האקדמיה והתורה היא זו שיוצרת את היחודיות של בג"ט.

 

במהלך שנות כהונתו פעל הנשיא היוצא יחד עם ראשי האקדמיה, לא רק למיסוד טוב יותר של התחומים הקיימים אלא גם בפיתוח תחומי הכשרה חדשים. במהלך הקדנציה נפתחו מספר תכניות חדשות לתואר ראשון ושני. חשיבות רבה ראה פרופ' פיקארד בפיתוח רשות המחקר בבג"ט ע"י הקמת ועדת המחקר של הסנאט והקמת מחלקה חדשה בלשכת הנשיא עם מנדט לפתח קשרים עם התעשייה. פרופ' פיקארד אף יצר קשרים שהניבו שיתופי פעולה אקדמיים ותעשייתיים.

 

כהוקרה על פעילותו החליט חבר הנאמנים על הקמת קתדרה למתמטיקה ותורה ע"ש משפחת דנא פיקארד אשר פרופ' דנא-פיקארד יעמוד בראשה.

 

פרופ' סוקניק, שישמש עד לאחרונה כדיקן הפקולטה למדעים מדויקים באוניברסיטת בר אילן, הגה וייסד את מכון בר אילן לננו-טכנולוגיה וחומרים מתקדמים וניהל מערך מחקר המונה כיום 400 חוקרים ו-30 מעבדות מחקר בתחומי הפיזיקה, כימיה, הנדסה ומדעי החיים. פרופ' סוקניק הינו חבר בכיר בקהילה האקדמית בישראל. פרופ' סוקניק החל את תפקידו כנשיא בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים בתאריך 1.10.2013.

 

ההנהלה, הצוות האקדמי, הצוות המנהלי, סטודנטים ובוגרים מודים לפרופ' דנא-פיקארד ומאחלים הצלחה רבה לפרופ' חיים סוקניק בתפקידו החדש.

שיתוף ברשתות חברתיות: