אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

בסיום 48 שעות של האקתון (מירוץ טכנולוגיה) שנערך זו השנה החמישית במרכז האקדמי לב- נבחרו הפיתוחים הזוכים. "מחוללים שינוי".

18 צוותים ו-10 חברות , ארגונים ועמותות השתתפו בהאקתון (מירוץ טכנולוגיה) החמישי של קמפוס לב במרכז האקדמי לב. ההאקתון שהחל בשלישי האחרון והסתיים ביום חמישי, נר שמיני של חנוכה, נמשך 48 שעות בו סטודנטים להנדסת תוכנה, מדעי המחשב, אלקטרוניקה, אלקטרו-אופטיקה, סיעוד, מנהל עסקים הנדסת תעשייה וניהול וכריית מידע במרכז האקדמי לב התמודדו עם אתגרים טכנולוגיים שונים ומורכבים, שהציבו בפניהם החברות והארגונים הגדולים במשק ביניהן: AWS, אינטל, אקסליבריס, מכון צומת, עזר מציון, אלביט מערכות, רפאל ועוד. בשונה משנים קודמות, ההאקתון התקיים באופן מקוון בהתאם להגבלות משרד הבריאות.

בסוף התחרות נבחרו 3 קבוצות של זוכים שהצליחו לפי דעת השופטים לייצר את הפתרון הטכנולוגי שהכי הרשים את חברי הפאנל ואת נציגי החברה המאתגרת. בפרס הראשון זכו חברי קבוצת NikkuDot . הסטודנטים פיתחו מקלדת ניקוד וירטואלית של חברת אקסליבריס, שתעזור לאנשים עם לקות למידה, עולים חדשים ותלמידים בכלל להקליד טקסט בעברית עם ניקוד. אומנם באתרים מסוימים ניתן היום לנקד, אך המקלדת הזו תשכלל את הניקוד הטוב ביותר עבור אותה מילה ואות וכך תעזור לאלפי ילדים ברחבי הארץ.  הפרס עבור הזוכים במקום הראשון עמד על סכום של 3000 שקלים.

מבין הזוכים הנוספים בתחרות נמנית קבוצת EMSTIMAL-פינוי אופטימלי למוסד רפואי, אתגר שעלה בעקבות סיפור אישי של אדם שעבר אירוע מוחי, צוות אמבולנס הגיע ופינה אותו לבית חולים שבו לא קיימת מחלקה נוירוכירורגית מה שהוביל לסוף מצער. בעקבות כך הקבוצה פיתחה מערכת אשר תדע לסייע ולהתריע בזמן הפינוי במידה ויש בעיה בבי"ח אליו בוחרים לפנות את הפצוע או שקיימת עדיפות רפואית או אחרת לפינוי לבי"ח אחר.

גבריאל קומט, אחד מחברי הקבוצה הסביר: "כחובש מד"א לשעבר, שמעתי על הרבה מקרים בהם צוות אמבולנס בוחר בבית חולים על פי קירבה פיזית ולא על פי צורך רפואי. הבחירה בבית חולים לא נכון יכולה להביא לאסון. המערכת שפיתחנו תתאים את הבחירה בבית חולים למצבו הרפואי של המטופל ובכך תסייע לצוות אמבולנס לקחת החלטה במצבי לחץ. ההאקתון היה חוויה מלמדת ומעשירה שלא נשכח ואנחנו שמחים מאוד שהצלחנו להגיע למקום השלישי כשמולנו התמודדו מתחרים רציניים ביותר".

בין הפתרונות הטכנולוגיים שהוקמו בהאקתון: מערכת שתזהה בעיות בצנרת מים, מערכת שתסייע לכלי נשק לזהות נשק עמית ובכך תמנע אסונות דו"צ, מערכת שתתריע על ערוב שנקרע בשבת, ספרייה שיתופית, מערך לניהול מתנדבים ועוד.

שופט התחרות עמית שורצנברג, Israel Partnerships Manager at Microsoft for Startups: "זאת השנה השנייה שאני משתתף כשופט בתחרות, שנה שעברה התוצרים היו מרשימים מאוד להאקתון של 3 ימים , לכן קצת חששתי השנה שהקורונה תפגע באירוע החשוב, שנותן לסטודנטים מוכשרים אפשרות להתמודד עם בעיות מהעולם האמיתי ולשלב את עולם הערכים שלהם עם טכנולוגיות חדשניות. להפתעתי לא רק שהרמה השנה לא ירדה ,היא אפילו עלתה. מצאתי את עצמי מפיץ את התוצר של הצוות המנצח - מערכת לניקוד אוטומטי, לחברים רבים שנתקלו בבעיה הזאת, ואפילו לחמותי שלי שעושה עריכה לשונית לספרי ילדים. זה תוצר שיכול לבוא רק מהאקתון מיוחד שמשלב ומכליל אוכלוסיות שונות וצרכים שונים ומעשיר אותם עם טכנולוגיה. מחכה בקוצר רוח לשנה הבאה!"

מנהל מרכז היזמות לב-טק במרכז האקדמי לב, ערן יומטוביאן: "במסגרת ההאקתון הסטודנטים זכו לפתח מוצרים וטכנולוגיות כשהם עובדים לצד אנשי תעשיה מובילים וזכו להתנסות מעשית שפוגשים את רובינו בחיי היום-יום. גם בתקופת הקורונה עבדנו קשה כדי לערוך את ההאקתון בהתאם להגבלות, ואנו גאים בכך שהצלחנו להוציא לפועל את האקתון לב זו השנה החמישית ברציפות".

שיתוף ברשתות חברתיות: