אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

הרב ד"ר אבי קרסרנטי על החזרה לטבענו הישראלי ולתפקידנו האוניברסלי

התקופה מאתגרת עוד יותר כי האויב של האנושות הינו יצור זעיר, בלתי נראה לעין, אשר מצליח להפיל ולבזות את עולם "הקידמה", המתגאה ללא הרף בטכנולוגיותיו. וירוס מיקרוסקופי אחד, שליח נאמן של הקב"ה, הצליח להפיל את כל האנושות "הנאורה"

זה כבר כמה שבועות שהעולם כולו עובר תהליך של טלטלה, ההולכת והמתגברת מדי יום, מבלי שרואים עדיין את הקץ המגולה שבסוף הפרוזדור, כדברי רבותינו.

התקופה מאתגרת עוד יותר כי האוייב של האנושות הינו יצור זעיר, בלתי נראה לעין, אשר מצליח להפיל ולבזות את עולם "הקידמה", המתגאה ללא הרף בטכנולוגיותיו. וירוס מיקרוסקופי אחד, שליח נאמן של הקב"ה, הצליח להפיל את כל האנושות "הנאורה".

האמת שזאת לא הפעם הראשונה שיצור קטן מפיל את העולם, כזכור מהגמרא על יתוש קטן שהפיל את קיסר האימפריה הרומית. מעבר לציווי הברור של "בִּינוּ שְׁנוֹת דּוֹר וָדוֹר", מדריך אותנו מרן הרב קוק זצ"ל בהתבוננות תמידית ובמעקב אחר ארבעה גורמים בעולם:

"הסקירה הרואה את הכח הא-לוקי החי ופועל בתועפות (= בעוצמות) גבורותיו ורוממות קדשו בכל מסבות הטבע, בכל הליכות רוחות האדם, בכל סיבוכי המלחמות, בכל תכני תעתועי האישים והעמים, היא מסדרת אור קדוש על מלא כל העולם. היא מחברת את הנפש העולמית עם רוחה ונשמתה, מאגדת את כל המפעל והמעשה המסותר בחגווי סלעים וסתרי מדרגות אל כל הגלוי והמופיע בפליאות נוראות, ביד חזקה ובזרע נטויה, באותות ובמופתים, בגלוי שכינה ובנבואה מאירה".
שיתוף ברשתות חברתיות: