אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

אחרי תקופה ארוכה של עמל, בערב מרגש הציגו בוגרי החוג להנדסת תעשיה וניהול במרכז האקדמי לב פרוייקטי גמר, אותם ביצעו בשיתוף עם חברות מובילות בשוק.

הצגה של פרוייקטי הגמר של הסטודנטים והסטודנטיות בחוג לתעשייה וניהול התקיימה השבוע (4.7.19). הוצגו בה 23 פרויקטי הגמר שבוצעו בתשע“ט בחברות ומפעלים שונים.

בין הפרויקטים הרבים והמגוונים שהוצגו:

- מודל אופטימלי לקביעת ספי אכיפה וניוד מצלמות למשטרת ישראל.
המטרה: מציאת מיקומי מצלמות וספי אכיפה אופטימליים בכדי לגרום להרתעה מקסימלית, תוך התחשבות באילוצי המשאבים ביחידת הפענוח ובמפנ"א. "מניתוחי הרגישות על האילוצים השונים עולה כי כוח האדם ביחידת מפנ"א לא מספיק מנוצל ואילו ביחידת המפענחים יש חוסר כח אדם ולכן מהווה צוואר הבקבוק לתהליך", אמרו אביגיל שיר אליאסיאן ומיכל חיה כהן עימאש, מבצעות הפרויקט. "העברת כוח אדם מיחידת מפנ"א ליחידת המפענחים יכולה לשפר את אסטרטגיית מיקום המצלמות וקביעת הספים וכך להגביר את האכיפה".

- מערכת לאמינות המלאי בבית החולים "שערי צדק" בירושלים שנועדה לפתור את בעיית חוסר ההלימה בין מלאי הפריטים הרשום במערכת למלאי הקיים בפועל.
"
החלטנו כי בפרויקט אנו רוצים ליישם פתרון אשר ההשפעה שלו תהיה על הציבור הרחב בצורה משפיעה ככל הניתן. לאחר חיפוש ומחשבה הבנו כי כל ארגון בכלל וארגון רפואי בפרט מושפע ממצב המלאי שיש לרשותו. מצב תקין של המלאי מקנה לארגון את היכולת לעמוד במטרה שלו ולשמור על חיי אדם" אמרו אבי מלמד ומוריס דריי, מבצעי הפרויקט. השניים הגיעו לשורה של פתרונות הניתנים ליישום.

- ייעול שיפור תהליכים במחלקת הפקטורי באינטל, ירושלים.
"
עסקנו כאן בפס ייצור ממוחשב שדרש התייחסות שונה של המודלים המוכרים. המתודולוגיה לפיה עבדנו היא "הנדסת שיטות" ובין הכלים, ניתן למצוא את הניהול הרזה הכולל מדדי OEE , חתירה לאיכות והעצמת עובדים", אמרו אריאל פלדמן ואלעד נתניא, מבצעי הפרויקט.

- אפיון אפליקציית Bizfit לעסקים קטנים.
בכל שבוע נסגרים בישראל כ-850 עסקים, רובם המוחלט מורכב מעסקים קטנים המונים בין 1-5 עובדים. מטרתם של עידו בן שימול ומאיר בוני, מבצעי הפרויקט: אפיון אפליקציה שתאפשר לבעלי העסקים מקסימום מידע במינימום זמן. "יעד זה יתגשם כאשר ניצור ממשק אחיד בעל שפה משותפת שגם בעל חברת סטארט-אפ וגם מנהל מוסך יוכלו להשתמש באפליקציה בקלות, לבצע פעולה ולקבל אינפורמציה חיונית בזמן הקצר ביותר (למשל, בזמן עצירת הרכב ברמזור אדום)", אמרו.

אנו שולחים את ברכותינו לכל המציגים והמציגות.

לכתבה שהתפרסמה באתר 'ערוץ 20'

 

 

שיתוף ברשתות חברתיות: