אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

"נעשית כאן עבודה מדעית ברמה גבוהה בסטנדרטים העולמיים, ושמחתי מאד להציג את הדברים ולראות את התגובות של מדענים מובילים שהגיעו הנה במיוחד"

5.1.2015

כנס מדענים בינלאומי בשיתוף עם הקרן גרמניה ישראל למחקר התקיים בשבוע האחרון במרכז האקדמי לב, ובו הוצגו תיאוריות מדעיות בפיזיקה. בכנס השתתפו מדענים מגרמניה, איטליה, ומדענים ישראלים מהאוניברסיטה העברית, המרכז האקדמי לב, אוניברסיטת בן גוריון ומכללת הדסה. בשלושת ימי הכנס הוצגו תוצאות מחקרים חדשים שבוצעו בשנה אחרונה, ואחרי כל הרצאה התקיימו דיונים על מנת לקדם את המשך המחקרים.

 

באחד הדיונים הציג פרופ' יעקב פרידמן, ראש רשות המחקר במרכז האקדמי לב, שני ניסויים שנערכו בשנה האחרונה בגרמניה ובצרפת כדי לבדוק את השערת השעון של איינשטיין, וסיפר על הממצאים שהעלה. מדובר במחקר שבא לאשש את ההשערה של איינשטיין, שהיא אחד היסודות של הפיזיקה המודרנית. רק לאחרונה עם סיום פיתוח אמצעים חדשים במעבדות המחקר מהטובות בעולם בהן התבצעו הניסויים ניתן לבדוק השערה זו. ניסויים אלה הם התחלת תהליך הבדיקה.

 

 "חשוב לנו לעמוד בחזית המחקר המדעי והטכנולוגי, ולא רק לשמש בתפקידי הוראה", מסביר פרופ' פרידמן. "נעשית כאן עבודה מדעית ברמה גבוהה בסטנדרטים העולמיים, ושמחתי מאד להציג את הדברים ולראות את התגובות של מדענים מובילים שהגיעו הנה במיוחד. בכינוס הוצגו מחקרים בהם לקחו חלק פעיל גם תלמידים במרכז האקדמי לב. אני מקווה שנמשיך בעשייה זו אשר מעמידה את מדינת ישראל במקום גבוה מאד בחקר המדע". 

 

אתר הכנס

 

פרסומים בתקשורת

מצב הרוח, 14.11.14:

שיתוף ברשתות חברתיות: