אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

היום מצויין יום פטירתו של פרופ' זאב לב, מייסדו של המרכז האקדמי לב: "העמיד את הבסיס להקמת מוסד אקדמי ייחודי שבו לומדים בני תורה המשלבים לימודים אקדמיים ברמת מצוינות"

היום יח תשרי, יום פטירתו של פרופ' זאב לב, מייסדו של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה הנקרא כיום המרכז האקדמי לב על שמו. לב היה חתן פרס ישראל במדעים מדויקים שהיה מומחה בעל שם עולמי בתחום הפיסיקה ייעץ בענייני טכנולוגיה לרבנים הראשיים הרצוג ואונטרמן זצ"ל. הקמת המרכז האקדמי לב נבעה מתוך חזון של שילוב בין ערכים יהודיים למצוינות מקצועית.

פרופ' יוסף בודנהיימר שכיהן בעבר כנשיא המרכז האקדמי לב והיה ממייסדיו, מספר על חברו הקרוב, "מכל מעשיו הרבים של פרופ' זאב לב, בתחום המדע, בתחום ההלכה, ובתחום התורה והמדע, אין ספק שההישג המשמעותי ביותר הוא בהקמתו של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים, הנקרא כיום 'המרכז האקדמי לב'. הוא העמיד את הבסיס הרעיוני להקמת מוסד אקדמי ייחודי שבו לומדים בני תורה, שמשלבים לימוד תורה בסגנון ישיבה גבוהה יחד עם לימודים אקדמיים יישומיים ברמת מצוינות, לקראת תואר אקדמי מכובד ומוכר".

בונדהיימר מוסיף כי פרופ' לב הביא למוסד מוניטין מן השורה הראשונה, הן בעולם האקדמי והן בעולם התורה וכי רוחו מנווטת את המוסד עד עצם היום הזה. "אלפי בוגרי המרכז האקדמי לב, בהישגיהם האדירים בתחום ההייטק, ובתרומתם  האדירה לחברה התורנית וליראת שמים במדינת ישראל, מנציחים בפעלם את זכרו".

שיתוף ברשתות חברתיות: