אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

שיתוף פעולה עם אוניברסיטת הרווארד ובי"ח מקלין המסונף לה, בקמפיין בינלאומי להפחתת סטיגמות בבריאות הנפש.

השבוע הושק קמפיין להפחתת סטיגמות בבריאות הנפש בקמפוס לב, קמפוס טל ובבית הספר לסיעוד בשערי צדק. במסגרת זו נתלו פוסטרים של מתמודדי נפש שהחליטו לצאת מהצללים ולחשוף את סיפור חייהם ובעיקר את האתגרים החברתיים עימם הם מתמודדים.

הפוסטרים הם חלק מקמפיין בינלאומי המקודם על ידי מקלין, בית החולים האוניברסיטאי של הרווארד. היישום והמחקר המלווה את הקמפיין נעשים בניהולו של ד"ר צביקה אור מהחוג לסיעוד בשיתוף עם התקווה הישראלית ופרויקט הדגל החברתי של המרכז האקדמי לב 'לב בקהילה'.

הקמפיין צפוי להתרחב למקומות נוספים ומטרתו היא לחולל שינוי תפיסתי ביחס למתמודדי נפש ולהפחית את הסטיגמות השליליות שיש כלפיהם. מידע נוסף אודות הפרויקט והמשתתפים בו מופיע באתר המשותף למרכז האקדמי לב ולמקלין.

ד"ר צביקה אור: "אני מעריך שהסיפורים של מתמודדי הנפש המשתתפים בקמפיין ישמשו מקור השראה הן עבור מתמודדים אחרים והן עבור כלל החברה. הסטיגמות כלפי מתמודדי נפש מגבירות באופן משמעותי את הקשיים שהם חווים, כך שלנו כחברה יש יכולת רבה לסייע להם אם רק נראה אותם באופן הנכון."

סטיוארט כץ, חבר הנהלת בית החולים מקלין: "באופן אישי ראיתי חשיבות רבה ליישם את הקמפיין הזה גם בישראל. אני מודה למרכז האקדמי לב, לד"ר צביקה אור ולחוג לסיעוד על שיתוף הפעולה."

שיתוף ברשתות חברתיות: