אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

ציון אירוע יובל שנים למרכז האקדמי לב התקיים במעמד ראש העיר, שרים, אנשי סגל, בוגרים וידידים.

בשעה טובה ציינו יובל למרכז האקדמי לב באירוע חגיגי שהתקיים בערב יום ה'. האירוע נערך במעמד שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' וראש עיריית ירושלים משה ליאון. עוד השתתפו: יו"ר הועדה לתכנון ותקצוב במל"ג פרופ' יפה זילברשץ, נשיא המרכז פרופסור חיים סוקניק, המנכ"ל יוסי זעירא, הרקטור קנת' הוכברג, ומר קורט רוטשילד, ממייסדי המרכז.

"המרכז האקדמי לב נוטל אחריות מרכזית במשימה הלאומית החשובה של שילוב האוכלוסייה האתיופית באקדמיה בישראל. בנוסף המרכז ראוי לכל שבח וציון התגייסותו של המרכז להנגשת ההשכלה הגבוהה לחרדים, כשהמרכז מהווה את חוד החנית בפיצוח האתגר הקשה הזה של השכלה גבוהה לחרדים. אם רוצים לממש את הרעיון של תורה ומדע הרי שהמרכז האקדמי לב מאפשר לעשות זאת על הצד הטוב ביותר", אמרה פרופ' זילברשץ.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון אמר: "מהמקום בו אני עומד יצאה הבשורה של שילוב תורה ומדע ויעידו על כך אלפי החרדים שהשלימו כאן השכלה תיכונית, אקדמית ומדעית ומשלבים בחייהם תורה, מדע, פרנסה ודרך ארץ". הוא דיבר בשבחו של מייסד המרכז, פרופ' זאב לב ז"ל: "פרופ' לב היה כותב גם כאשר היה עטוף טלית ותפילין וסיפורו מספר את סיפורו של הבית הזה כולו, מכיוון שבשני התחומים האלו בתורה ובמדע הקפיד על קלה כחמורה. פרופ' לב היה איש מעש וחזון ואני בספק אם אפילו הוא ראה בעיניו את המוסד הטכנולוגי שהקים בירושלים, מתפתח בצורה מהירה כל כך".

ראש בתי המדרש במרכז האקדמי לב הרב צבי רימון ציין כי "במרכז האקדמי לב אנו זוכים לחבר תורה ומדע ואני מתרגש לראות פה בית מדרש שוקק חיים. אני לא מסיים שיעור בלי שאלות ודיונים והסטודנטים כאן חיים בתורה בצורה הכי מלאה שיש, לצד אקדמיה ברמה הגבוהה ביותר. היום אני יודע שככל שאדם לומד ומעמיק יותר בבית המדרש, כך הוא מצליח יותר באקדמיה. קורה כאן במוסד דבר מדהים, כאשר התורה מייצרת אנרגיה וכוח לעשות דברים שמעבר לכל דמיון".

נשיא האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק ציין בדבריו כי "פרופ' לב וקורט רוטשילד עמדו בפני משימה עצומה לשכנע את הרגולטורים לתמוך בהקמת מוסד נוסף להשכלה גבוהה בירושלים שהתבסס על שילוב של עולם התורה והמדע. המסר של פרופ' לב היה שאפשר לעמוד בכל האתגרים והוכחה לכך היא בוגרינו שמשתלבים בתפקידים הבכירים והרגישים ביותר בתעשייה הצבאית ובהיי-טק".

לכתבה שהתפרסמה באתר "ערוץ 7"

שיתוף ברשתות חברתיות: