אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

מרתון חזרה על לימודי קודש לקראת תקופת המבחנים האקדמיים, הסתיים במעמד הרב שלמה עמאר "החזרה הזו היא רק ההתחלה".

הראשון לציון, הרב הספרדי לירושלים הרב שלמה עמאר הגיע היום לבית המדרש במרכז האקדמי לב, לרגל סיום מרתון הלימוד. לקראת סיום הסמסטר ותחילת תקופת הבחינות, החל בבית המדרש מיזם 'לחזור להתלהב'. במסגרתו הסטודנטים חזרו על לימודי הקודש לפי בחירתם, ובו נלמדו 1,369 דפי גמרא בעיון ובבקיאות, 828 דפים בראשונים. בשולחן ערוך נלמדו 530 דפים.

 

הרב שלמה עמאר פנה אל הנוכחים במעמד הסיום ודיבר על חשיבותו של העניין:

"אהבת התורה מתבטאת בחזרה. הרצון, העשייה בפועל והירידה לפרטי פרטים של סוגיה או סברה, מעידה על חשיבותה ועל מרכזיותה של התורה הקדושה בחיינו. ישנו יצר הרע גדול בלימוד תורה הבא לידי ביטוי באמירה ובתחושה שהדברים הובנו וכי אפשר להתקדם הלאה, אולם יש להתגבר עליו. אדם שלא חזר על סוגיה עשר פעמים, אינו יכול לטעון שחזר על לימודו, הרי ככל שחוזרים על הלימוד הדברים יורדים לעומק הלב ולעומק ההבנה. יהי רצון שה' יזכה אתכם להמשיך לעסוק בתורה בעמל, יגיעה ושקידה רבה. שתבינו שהחזרה הזו היא רק התחלה."

 

במעמד הסיום השתתפו מאות סטודנטים, רבני בית המדרש, ראש בית המדרש הרב אמנון חרדי, ראש הישיבה וראש בתי המדרש הרב יוסף צבי רימון, נשיא המרכז האקדמי לב הפרופ' חיים סוקניק, חברי סגל אקדמי ועובדי מנהלה. במהלך האירוע עלה הרב מיקל גולדמן, ר"מ תכנית לימודי חוץ והקריא את ההדרן, תוך שהוא מציין את מספר הדפים עליהם חזרו הסטודנטים.

 

"לא סתם חז"ל קבעו שאינו דומה מי ששונה את לימודו מאה פעמים למי ששונה מאה ואחת", אמר הרב ינון זמיר, ר"מ בבית המדרש במרכז האקדמי לב. "מעבר לעניין הזכירה והחידוש שיש בכל לימוד, דבר זה מעיד על חשיבות התורה ומרכזיותה בחיינו. במקרה שלנו המטרה היא להעצים את חווית הלימוד לקראת הכניסה אל תקופת המבחנים הלחוצה והאינטנסיבית, מתוך אווירה של קדושה בבית מדרש שוקק חיים."

שיתוף ברשתות חברתיות: