אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

200 שמיניסטים מעשרות תיכונים דתיים ברחבי הארץ השתתפו בתחרות האולימפיזיקה השנתית של המרכז האקדמי לב והחמ"ד. במקומות הראשונים זכתה ליאל ביטון מאולפנת אמי"ת באר שבע ועשהאל קראוס וישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות. ד"ר יבגני פרישמן "לפיסיקה חשיבות מכרעת בחוסנה הלאומי של ישראל."

תחרות האולימפיזיקה השנתית של המרכז האקדמי לב והחמ"ד נערכה אתמול (יום שני) בהשתתפות כ-200 שמיניסטים, תלמידי מגמות פיזיקה משלושים בתי ספר תיכונים ישיבות ואולפנות מרחבי הארץ. במקום הראשון בתחרות לבנות זכתה ליאל ביטון מאולפנת אמי"ת באר שבע ובמקום הראשון בתחרות לבנים זכה עשהאל קראוס מישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות. בתחרות לבנים זכו במקום השני אביתר מרקוס מישיבת שעלי תורה בבית שמש ובמקום השלישי ישי רימון מישיבת אור עציון. בתחרות לבנות זכו במקומות השני והשלישי רבקה ברוש ומעיין שלום מתיכון תמר אריאל בנתניה.

באירוע שנערך לראשונה באופן מקוון השתתף גם ח"כ אופיר סופר שבירך את התלמידים "הצועדים לפי חזונו של המרכז האקדמי לב ומשלבים תורה ומדע ויתרמו לעוצמתה הכלכלי של מדינת ישראל."

החמ"ד רואה חשיבות רבה בקידום לימודי הפיזיקה בקרב הנוער בציונות הדתית, זאת מתוך תפיסה אסטרטגית של שילוב צעירים דתיים בתפקידים משמעותיים במערך  הטכנולוגי הביטחוני והאזרחי של ישראל. המרכז האקדמי לב המאופיין במצוינות בכל הקשור להכשרה אקדמית במקצועות טכנולוגים פתח לאחרונה מסלול למודים חדש לתואר ראשון בפיזיקה מתמטיקה בקמפוס טל בראשות ד"ר טליה ישועה.

"הפיזיקה פוגשת אותנו בתחומים רבים בחיי היום יום ויש לה חשיבות מכרעת בחוסן הלאומי של מדינת ישראל הנשען על יכולותיה הטכנולוגיות," אומר מנהל התחרות ד"ר יבגני פרישמן. "יש המדברים בחשיבותה דווקא בהיבטים הביטחוניים אבל הפיסיקה וחוסנה של מדינת ישראל אינם תלויים רק בפיתוח אמצעי לחימה והגנה, אלא גם בדברים בסיסיים יותר דוגמת ייצור אנרגיה. לצד תגליות הגז בים התיכון ישראל משקיעה רבות בתחמי האנרגיה המתחדשות שכן העתיד בכל העולם נמצא שם, כאשר היסוד להצלחה גם בתחום זה מבוסס גם הוא על פיזיקה."

ראש קמפוס טל גב' אתי שטרן אמרה באירוע: "אנחנו מאמינים שלנשים תפקיד חשוב בהשתלבות בתחום המדעים ובמיוחד בתחום הפיזיקה שהוא מהתחומים בעלי השפעה גדולה על העולם הטכנולוגי העתידי. אנחנו מכשירים בוגרות בעלות רמה אקדמית גבוהה מחד וערכית תורנית מאידך, שילוב ייחודי  שהופך אותן למבוקשות מאוד בשוק התעסוקה במפעלים הביטחוניים, בחברות הייטק, בתחומי הטכנולוגיה הרפואית ועוד"

ראש מנהל החמד במשרד החינוך, גב' שוש נגר ברכה את המשתתפים: "ב"ה בוגרי המרכז האקדמי לב זוכים לשמש בתפקידי מפתח משמעותיים בחברה ומשלבים תורה ומדע. הרב קוק אומר ששמחה באה כשאדם מביא את עצמו מהכוח אל הפועל. ניחנתם בכוחות, תפרסו כנפיים, תאמינו בעצמכם ותגיעו רחוק. מאחלת לכם שתבחרו את המשך דרככם ככה שתחזקו את עולם התורה שלכם ואת המקצועיות וככה תתרמו לעם ישראל".

שיתוף ברשתות חברתיות: