אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

השקת ספרו של הרב ד"ר אבי קרסנטי "דרשת וחקרת"

14.7.2015

ביום רביעי 24.6.15,  התקיים באודיטוריום לעוו האירוע החגיגי להשקת ספרו של הרב ד"ר אבי קרסנטי "דרשת וחקרת". בדברים שנשא באירוע חשף אותנו הרב לדרך מחשבתו המיוחדת.

"לרב קהילה יש 'ארגז כלים' ובו כלים מגוונים: נוכחות, דוגמא אישית, אגרות, דרשות, שיעורים, פסקי הלכה, קריאה בתורה, שליחות ציבור, יעוץ וגישור, חינוך קהלים שונים, ילדים ומבוגרים. הוא יכול להשתמש בהם על מנת למלא את שליחותו במציאות האתגרית של דורנו - המושפע רבות מצד אחד מתרבות המערב, אך גם דור צמא לאידאלים גדולים, כדברי מרן הרב קוק זצ"ל במאמר הדור. אחד הכלים החשובים העומד לרשות הרב הינו עולם הדרשות, דרכן יכול לרומם את בני קהילתו ובאי בית הכנסת. בית-כנסת בלא רב קהילה דומה לגוף בלא נשמה" .

הרב גם חלק מזיכרונות ילדותו: "פעם, בהיותי צעיר יותר, לימד אותי אחד מרבותיי, תלמיד חכם גדול בארץ, 'שיש חמישה חלקים לשולחן ערוך ולא ארבעה!' אחרי שהרמתי גבה המשיך: 'החלק החמישי הוא הגישה לתורה, הגישה לחבב את הדעות, הגישה לחנך ולבנות את הדורות הבאים מתוך הסתכלות חיובית של אמונה, ולא רק מתוך הסתכלות של המציאות העכשווית, אלא בעיקר מתוך האידיאל של מה שצריך להיות'. לא רק ה-'מה' חשוב כי אם ובעיקר ה-'איך' וה- 'לאן'".

 

שיתוף ברשתות חברתיות: