אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

לצד לימודי התואר האינטנסיביים התגייסו הסטודנטיות במרכז האקדמי לב לטיפול בחולי קורונה כשהמערכת סבלה ממחסור משמעותי בכוח אדם. עכשיו הן מסיימות תואר ומשתלבות בחזית מערכת הבריאות.

בטקס שהתקיים בשבוע שעבר הוענקו תארים 149 סטודנטיות, בוגרות החוג לסיעוד במרכז האקדמי לב.

לצד לימודי התואר האינטנסיביים, התגייסו הבוגרות בהיותן סטודנטיות למאבק בנגיף הקורונה במחלקות קורונה, ובתגבור הצוותים הרפואיים במערכת הבריאות כולה.

מבין מקבלות התואר, 60 סטודנטיות הינן בוגרות המסלול לתואר שני עם התמחות בגריאטריה ובטיפול תומך.

"בחרתן במקצוע של חמלה נתינה אינסופית ומשמעות" ברך פרופ' קנת הוכברג, רקטור המרכז האקדמי לב. "בפרשת ניצבים כתוב שהברית נכרתת גם עם 'אשר איננו פה עמנו היום'. רש"י מפרש שמדובר בדורות העתידיים. אפשר ללמוד מכך שלמעשים ולבחירות שלנו יש השפעה על העתיד. כשאתן מעניקות טיפול מתוך חמלה ומקצועיות יש לכך השפעה לא רק על המטופל, אלא גם על המשפחה, על סביבת הטיפול, ועל החברה כולה".

"בחרתן מקצוע של נתינה עצומה, כשמערכת הבריאות כולה נמצאת בתקופה מאתגרת" אמרה ד"ר אהובה ספיץ, ראש החוג לסיעוד במרכז האקדמי לב. "אני מאמינה שאיננו יכולים לשנות את כיוון הרוח אך אנחנו יכולים לכוון את המפרשים כדי שנוכל להגיע ליעד. אתן כאחיות מנווטות בין אתגרים שונים. אם זה מגיפות, אסונות טבע ומורכבויות שונות בתפילה לשנה של בריאות.

אבישג גיגי עזרן, נציגת הבוגרות ואחות במחלקת ילדים בהדסה עין כרם: "המקצוע שלנו מושתת על חסד ונתינה. להיות אחות זה לחדד את חוש הרגישות שלנו לזולת. זה לפתוח את העיניים והלב למטופלים שלנו ולהיות קשובות אנושיות וחומלות ראש גדול ולב חם. אין מקום מתאים יותר מקמפוס טל ללמוד על חסד, חמלה, אנושיות, מקצועיות בלתי מתפשרת וערכיות. אין מקום מתאים יותר מקמפוס טל לחוות את היחס האישי בתוך המערכת הגדולה".

שיתוף ברשתות חברתיות: