אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

במלאת 30 לפטירתו של הרב פרופ' יהודה לוי ממייסדי המרכז האקדמי לב נערך ערב מיוחד לזכרו.

אתמול, זכינו לקיים במרכז ערב מיוחד במלאת 30 לפטירתו של פרופ' יהודה לוי.
פרופ' יהודה לוי היה ממייסדי המרכז האקדמי לב, שימש כרקטור המרכז והיה ממייסדי החוג להנדסת אלקטרו אופטיקה.
באירוע נשאו דברים לזכרו:
פרופ' יוסף בודנהיימר - נשיא בדימוס של המרכז, צבי וינברגר – נשיא בדימוס של המרכז, הרב ד"ר חיים ארמן - תלמיד וחבר של המנוח מצעירותו, וד"ר סלמן נח – תלמיד של המנוח ומרצה במרכז האקדמי לב.
בערב המשמעותי השתתפו בני משפחה וחברים רבים המוקרים את זכרו.

ד"ר נח סלמן, בתיאור קווי אישיותו המיוחדת של הרב פרופ' יהודה לוי אמר באירוע:

"הדבר המדהים ביותר היה עומק הבנתו לכל פרט שכתב בספר ויכולתו הפנומנלית לאתר את העמוד הרלוונטי של כל נושא שנשאל עליו, זה היה פשוט מדהים. תמהתי לא אחת על כך שאדם במעמדו בא ללמד במכון לב, התשובה שלי בפשטות- הוא ראה בכך שליחות, ללמד במוסד שמקנה מקצוע "נקי" כך הוא קרא לזה עם תלמוד תורה, לא כשני מסלולים מקבילים אלא כדרך חיים.
הרב יהודה לוי כתב 14 ספרים העוסקים בנושאים שונים ביהדות וזאת בנוסף לכמות גדולה של מאמרים בעיתונים יהודיים שונים. לראשונה התוודעתי לפן התורני שלו, בזה שהוא נהג להזמין מידי פעם תלמידים מהמחלקה אליו הביתה לסעודת שבת או לעונג שבת – אז הסטודנטים היו נשארים באופן יחסי הרבה שבתות במכון , מציאות שנעלמה לצערי , ובאותה הזדמנות נחשפתי לאסכולה של תורה עם דרך ארץ של הרש"ר הירש שהוא היה מנושאיה ושהייתה לו דרך חיים.
אני זוכר שבפעם ההיא שהגעתי לביתו, הבית הישן בבית וגן עם גג רעפים, ראיתי ביית צנוע מאוד והספרייה התורנית שלו שהשתרעה על חדר שלם הרשימה אותי מאוד, מהסתכלות יכולת לקבל את הרושם שהספרים בספרייה 'נחרשו' והם לא 'טפט'". 

שיתוף ברשתות חברתיות: