אתר זה משתמש בקובצי Cookies כדי להבטיח שתקבל את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. קראו את מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש.

ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

ראש בתי המדרש ורב הקמפוסים

ראש בתי המדרש ורב הקמפוסים "מתוך תורה, מתוך קדושה, ככה מצליחים - להגיע, להשפיע לעולם בשליחות אלוקית..." הרב יוסף צבי רימון

בית המדרש

בית המדרש שואף לעצב דמות ייחודית של בן תורה השואב השראתו ממעיינות הנצח של עמנו ומגלם באישיותו עומק תורני ומצוינות אקדמית שיש בכוחם להשפיע על כל ענפי החיים של מדינת ישראל.                                                                                                                                                                                                                                                          
בבית המדרש מתגדל תלמיד חכם בעל שיעור קומה שיש בו תחושת שליחות בבניין האומה, ופועל במציאות בכל רבדיה מכוחה של התורה ובהשראתה. התורה כתורת חיים מלווה את החיים, מדריכה אותם, מקרינה עליהם ומרוממת אותם. יתר על כן: התורה מבקשת מאתנו לפעול בעולם, להגשים את יכולותינו, לתת ביטוי לרחשי ליבנו, לשאיפותינו, ולהביא להגשמת האישיות החד פעמית שלנו.                                                                                                                       

הלימוד בבית המדרש מכוון לבניית תודעה זו. התלמידים מבססים את אישיותם הרוחנית תוך הגשמת ייעודם, חיבור בין תורה ומדע במציאות הישראלית, מתוך הבנה כנה שאין סתירה בין תורה ומדע, אלא השלמה והפריה הדדית ביניהם. אנו רואים כי היעד המרכזי בלימודי בית המדרש הינו  לקבל ולהקרין את השפעתה של התורה בכל תחומי החיים- בתעשייה, בכלכלה, בחקלאות או במחקר טכנולוגי.                                                                                    

השפעה במישור האישי והלאומי

אנו מאמינים שבוגר בית המדרש יקדש שם שמים ויקרין באישיותו על סביבת העבודה שלו במפעלים עתירי ידע ובצמתים חשובים בתעשייה ובכלכלה הישראלית. בהתנהלותו ישמש הבוגר  מופת של התנהגות אנושית, רצינות ומוסר עבודה גבוה. היותו בן תורה תעשיר את סביבתו בתורה ובערכים, בתובנות חדשות ובראייה מקיפה בעלת משמעות על העולם המדעי-אקדמי.                                                                                                    

 

"בית המדרש מחנך את תלמידיו לקחת אחריות ציבורית בעמדות ובמערכות ציבוריות במדינה, אנו מאמינים שהשפעה ברוכה זו הן במישור המקצועי והן במישור האנושי, תהווה תרומה משמעותית להרמת קרנה של התורה והגדלת השפעתו של הציבור הדתי בקרב החברה הישראלית".

סגל ומסלולים

אסתר שפירא מזכירה  02-6751112
דוא"ל  midrash@jct.ac.il
חדר ר”מים 02-6751114
קבלת קהל: ימים א'-ה' 09:00-12:00

לאתר שיעורי בית המדרש