ניגודיות גבוהה
רישום מקוון למידע נוסף

תואר ראשון B.Sc. בפיזיקה - מתמטיקה

אז מה זה פיזיקה - מתמטיקה?

הפיזיקה היא מדע העוסק בחוקי הטבע היסודיים. היא הכרחית להבנת העולם שמסביבנו, העולם שבתוכנו והעולם שמעבר לנו. לימודי הפיזיקה מאתגרים את הדמיון ומרחיבים את גבולות הדעת בהבנת תגליות מתקדמות שעומדות בבסיס הטכנולוגיות המשנות את חיינו בכל יום.

המתמטיקה היא מקצוע תיאורטי חשוב המהווה את הבסיס האנליטי והשפה בה משתמשים להבנת המודלים הקיימים בטבע ולצורך פיתוח טכנולוגיות חדשות. המתמטיקה כוללת נושאים שונים כמו: תורת המספרים והאלגברה, הסתברות, מתמטיקה שימושית, גיאומטריה לסוגיה, לוגיקה ועוד.

שילוב של ידע מעמיק בפיזיקה ובמתמטיקה, מהווה כלי חשוב לכל חוקר ומדען הרוצה להשתלב בחוד החנית של תעשיית ההייטק והמחקר.

איך בנויה תכנית הלימודים?

תכנית הלימודים מציעה אתגר אינטלקטואלי וחשיפה לנושאים מתקדמים בפיזיקה ובמתמטיקה. התכנית משלבת ניסויים במעבדות עם מחקר תיאורטי שבו כלי המחקר העיקריים הם המתמטיקה והמחשב. בנוסף, התוכנית מכילה אשכול של קורסים בתכנות ואלגוריתמיקה ההכרחיים כיום לכל מדען וחוקר.

במהלך התואר נלמדים לפחות 120 נ"ז, כאשר 109.5 נ"ז הן נקודות חובה ושאר הקורסים הם קורסי בחירה  והעמקה במגוון נושאים, שייבחרו בהתאם להעדפות ולתחומי העניין של הסטודנטית.

התוכנית מותאמת ללימודי המשך לתואר שני בפיזיקה, במתמטיקה או בהנדסת אלקטרו-אופטיקה ובנוסף היא מותאמת לשילוב לימודי הוראה במתמטיקה או בפיזיקה בבתי הספר התיכוניים. למידע נוסף

מה תוכלו לעשות בסיום התואר?

לימודי פיזיקה- מתמטיקה מהווים הכנה מצוינת למקצועות המצריכים הבנה מעמיקה, חשיבה אנליטית ויצירתיות, שכן במהלך התואר לומדים כיצד לנתח בעיות מורכבות ונרכשים כלי חשיבה שניתן ליישמם בכל תחום מדעי, אנליטי, חישובי או טכנולוגי. מסיימות התואר יוכלו להשתלב במגוון תחומי תעסוקה:

  • פיתוח אלגוריתמים מתמטיים/ פיזיקליים בתחומים מגוונים, ממערכות ממשלתיות ובנקאיות ועד תעשיית ההייטק והרפואה.
  • עבודה כמדענית בחברות העוסקות בפיתוח מוצרים פיזיקליים בתחומי ההייטק, הביטחון והרפואה.
  • עבודה כחוקרת, תוך שילוב המשך לימודי מחקר בתחומי הפיזיקה והמתמטיקה במוסדות להשכלה גבוהה.
  • הוראה והגשה לבגרות בפיזיקה ובמתמטיקה, לאחר השלמת לימודי תעודת הוראה.

רוצה לדעת עוד?

מלא/י את הפרטים ויועץ לימודים יצור איתך קשר בהקדם:

החלטת מה ללמוד?