המחלקה לאנגלית

לפרטים על תואר ראשון ושני

למידע נוסף על לימודים אקדמיים בלבד השאירו פרטיכם ונחזור בהקדם

ראשי » לימודי יסוד » המחלקה לאנגלית

המחלקה לאנגלית

השפה האנגלית הינה מרכיב חיוני להצלחה בלימודים אקדמיים ובפרט במקצועות הטכנולוגיה, הניהול ובעסקים. לפיכך, היא גם מהווה חלק בלתי נפרד מהלימודים במרכז האקדמי לב. לימודים אקדמיים מחייבים יכולת קריאה שוטפת בשפה האנגלית. הכשרה נכונה בשפה האנגלית תאפשר לתלמידים להבין טוב יותר את החומר הנלמד בקורסים האקדמיים. עבודות מחקר מעידות על כך שהצלחה בשפה האנגלית מנבאת הצלחה בלימודים האקדמיים וגם הצלחה בעולם העסקים המתקדם. המחלקה ללימודי אנגלית במרכז האקדמי לב מספקת שיעורי אנגלית לתלמידי כל חוגי הלימוד בו. הלימודים במחלקה לאנגלית נועדו להכשיר את התלמידים בשפה האנגלית המדוברת והכתובה היום-יומית בנוסף לשפה האנגלית הטכנית העסקית. התלמידים נדרשים להגיע לשליטה טובה באנגלית (כלומר, סיום מוצלח של קורסי היסוד באנגלית), בכדי להיות זכאים לקבלת התואר.

תוכנית לימודים

הסיווג לרמת הלימוד באנגלית נעשה בעת קבלת התלמיד ללימודים במרכז לפי אחד המדדים הבאים ובתנאי שהתלמיד עומד בדרישת הקבלה באנגלית:

 • ציון פרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי
 • ציון בחינת אמי"ר או אמיר"ם

 

 • הערות:
 1. כל סטודנט חדש המתקבל ללימודי תואר ראשון מסווג לרמה באנגלית וחייב להגיע לרמת פטור אוניברסיטאי באנגלית עד תום שנה ב' ללימודיו במרכז. לא ניתן לשנות סיווג רמה לאחר תחילת הלימודים או במהלכם.
 2. סטודנט המתקבל ללימודים ללא ציון מבחן פסיכומטרי חייב להגיש עד תחילת סמסטר אלול, ציוני מבחן אמי"ר על מנת לקבל סיווג רמה באנגלית.
 3. סטודנט שלא יגיש למדור מידע ורישום את סיווג הרמה שלו באנגלית עד למועד הנ"ל, יהיה בסטאטוס " על תנאי" ולא יוכל להירשם לקורסים ולהכין מערכת ככל תלמיד אשר לא מימש את קבלתו. תלמיד בסטאטוס " על תנאי" אינו זכאי למלגות פנימיות במרכז.

4.      תלמיד שיסווג לרמה טרום בסיס א' או טרום בסיסי ב' יתקבל בסטאטוס "על תנאי" קבלת ציון עובר בקורס בהתאם לתקנון תלמידים במרכז.

 1. מועמד בעל ציון 650 ומעלה בפסיכומטרי בלבד, אשר קיבל ציון 130 ומעלה בחלק האנגלית או ציון 230 ומעלה במבחן אמי"ר יסווג לרמת פטור מלימודי אנגלית.

6.      בוגר תיכון בארץ דוברת אנגלית (שפת הלימודים בתיכון היא אנגלית) יהיה פטור מלימודי אנגלית בהתאם לתעודת התיכון והצגת אישורים מתאימים.

 1. בעל לימודים אקדמיים קודמים:
 • הנדסאי עם דיפלומה או רו"ח ללא תואר אקדמי חייב במבחן סיווג רמה באנגלית לפי אחת מהאפשרויות הבאות: ציון בחלק האנגלית בפסיכומטרי או ציון במבדק תיל באנגלית או ציון במבחן אמי"ר, כמו כן חייב לעמוד בדרישות הקבלה בבגרות 4 יח"ל באנגלית.
 • בעל לימודים אקדמיים קודמים - עם מבנה לימודי אנגלית מקביל לזה של המרכז יזוכה על לימודי האנגלית הקודמים ע"י הגשת גיליון ציונים וסילבוס קורסי אנגלית קודמים לראש המחלקה לאנגלית והרמה תקבע בהתאם להחלטת ראש המחלקה.
 • בעל תואר BEd  ממכללות להוראה - ישובץ לרמה מתקדמים 1 או על פי מבחן סיווג רמה באנגלית כנ"ל, הגבוה מביניהם.
 1. ציון הבגרות באנגלית אינו קובע את סיווג  הרמה באנגלית אך תלמיד שאינו עומד בקריטריון הקבלה בבגרות 4 יח"ל בציון מינימום של 70 למקצועות ההנדסה ומדעי המחשב וציון מינימום 65 למקצועות חשבונאות, ניהול ושיווק וסיעוד – יידרש לעבור מבחן פנימי תואם 4 יח"ל באנגלית בתקופת הרישום או ללמוד קורס קדם אקדמי (אנגלית בסיסית) באנגלית או שניהם. המדור למידע ורישום תלמידים יחליט לפי נתוני המועמד
 2. מבחן פנימי תואם 4 יח"ל מתאפשר רק עפ"י החלטת מדור מידע ורישום ולפני התחלת הלימודים האקדמיים. לא ניתן להבחן בבחינה זו לאחר שהסטודנט התחיל את לימודיו במרכז או במהלכם.
 3. אנגלית לתלמידי תואר שני במנהל עסקים: כל סטודנט לתואר שני בתכנית MBA חייב להציג למדור מידע ורישום רמת פטור באנגלית במהלך הרישום ולפני תחילת הלימודיים האקדמיים. סטודנט בוגר מכללה אקדמית (כגון: מכללה להוראה) חייב להציג רמת פטור באנגלית עפ"י המופיע בטבלה בעמוד הקודם או ללמוד קורס אנגלית ברמה מתקדמים 2 במרכז לפני תחילת לימודי התואר השני  או בתקופת לימודי ההשלמה. הטיפול באישור רמת פטור באנגלית לתואר שני  נעשה ע"י מדור מידע ורישום בלבד.

 

תלמידי התכניות שמתקיימות בימים מרוכזים שימו לב! 

המרכז האקדמי לב אינו מתחייב לקיים קורסי אנגלית בימי הלימוד הרגילים של התכנית.

 

ראש החוג

ראש המחלקה לאנגלית

content

מזכירות המחלקה

ניתן ליצור קשר עם מזכירות המחלקה:

 

ראש החוגמכוןמזכירותטלפון/ פקס/ דוא"ל
מר מיכאל גורדון, ראש המחלקהלב/נוה, טל, מח"ר - דעת, תבונהגב' שרה סונדרסטל' /פקס
02-6751026
גב' רג'ין שוורץ, רכזת לוסטיגenglish@jct.ac.il