מלגות חיצוניות וקרנות

Banner

מלגות חיצוניות וקרנות

Admission Menu

לפרטים על תואר ראשון ושני

למידע נוסף על לימודים אקדמיים בלבד השאירו פרטיכם ונחזור בהקדם

ראשי » מועמדים » מלגות וסיוע » מלגות חיצוניות וקרנות

מלגות חיצוניות

 

 

הקרן לעידוד השכלה באזורי עדיפות לאומית ובירושלים - מלגת שכר לימוד לשנת הלימודים הראשונה לחיילים משוחררים ובוגרי השרות הלאומי/אזרחי  אשר סיימו את שירותם החל מתאריך 01.10.2012 ואשר לומדים בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים (כאשר הלימודים הם בקמפוס בירושלים).

סטודנט אשר הינו זכאי למלגה חייב לשלם את שכר הלימוד ישירות לבג”ט על פי הכללים וכן לחתום על טופס התחייבות שיועבר ל”קרן להכוונת חיילים משוחררים”. המלגה תועבר לחשבון הפיקדון האישי של הסטודנט בשני מועדים, לאחר כל סיום כל סמסטר ובהתאם לדיווח ולאישור של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים שהסטודנט למד בשנה הרלוונטית. פרטים נוספים על תנאי קבלת מלגה זו מופיעים באתר ההכוונה לחיילים משוחררים בכתובת:  http://www.hachvana.mod.gov.il/pages/limudim_keren.asp

 


פר”ח - בפרויקט חונכות (פר”ח) מתקיימים מפגשים פעמיים בשבוע. המפגשים יתקיימו עם תלמידי בתי הספר  היסודיים על מנת להעשיר את עולמם, לחזק את ביטחונם העצמי ולסייע להם בתחום הלימודי.

הסטודנט החונך מקבל מלגת חונכות בסך של כ-5,200  ₪ שמשולמת ישירות לסטודנט. 
 ההרשמה לתכנית פר”ח מתבצעת באתר פר”ח  www.perach.org.il החל מחודש אוגוסט. מספר המקומות מוגבל וע”כ יש להקדים ולהירשם על מנת להגדיל את סיכויי הקבלה לפרויקט זה.

 


מלגת משרד החינוך - משרד החינוך מעניק מלגות לתלמידים במשך 4 שנות לימודיהם לתואר. בשנים האחרונות ניצלו מאות תלמידים מבית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים הזדמנות זו וקיבלו מלגה  בגובה4,000 ₪ עד 6,000 ₪ לשנה. טפסים ניתן לרכוש במחיר סמלי באגודת התלמידים, במהלך סמסטר א’.

 

מלגת משרד הבריאות - לתלמידי החוג לסיעוד. מלגה בגובה 50% משכר הלימוד לכל אחת מארבע שנות הלימוד התקניות לתואר ראשון. המלגה מוענקת ע"י מנהל הסיעוד במשרד הבריאות ומועברת לחשבון שכ"ל של הסטודנטים במוסד. קבלת המלגה מותנית בחתימת הסטודנט על כתב התחייבות, אשר מועבר למנהל הסיעוד במשרד הבריאות, ובו הוא מאשר לשבצו לתפקיד במקצוע הסיעוד במוסד ציבורי במשך שנתיים, על פי צרכי המדינה.

סטודנט המפסיק את לימודיו מסיבה כל שהיא, יחוייב בהחזרת החלק היחסי של המלגה למשרד הבריאות על פי הנהלים.

קיומה של מלגה זו מותנה בתקציב משרד הבריאות.
 

מנהל הסטודנטים - מנהל הסטודנטים מעניק מלגות שכר לימוד לתקופה של עד 3 שנות לימוד לתואר ראשון (כולל שנת הלימודים במכינה) המלגה מיועדת לשכר לימוד בלבד והיא אינה מותנית במצב כלכלי או משפחתי.

הזכאים למלגה הם:

סטודנט במעמד עולה או קטין חוזר או בן לעולים חדשים או עולה קטין שהחל את לימודיו הגבוהים בישראל תוך 36 החודשים מיום עלייתו, וביום תחילת הלימודים גילו אינו יותר מ-25. (תלמידי מכינה עד גיל 23). יוצאי אתיופיה, בוכרה וקווקז זכאים לסיוע מיוחד נוסף. לפרטים יש לפנות למחוזות המינהל. מידע נוסף אפשר למצוא באתר של משרד הקליטה 

 


קרן אימפקט - לחיילים קרביים משוחררים - הקרן נועדה לתמוך בתלמידים נזקקים בעלי תעודת לוחם בשנה הראשונה או השנייה לשחרורם מצה”ל. קרן אימפקט מעניקה 4,000 $ לסטודנט לכל שנת לימודים מתחילת הלימודים ועד סיומם (עד 4 שנים). סטודנט המקבל מלגה מקרן אימפקט, ישתלב בפעילות התנדבותית בקהילה בהיקף של 4  ש”ש כל השנה.

ההרשמה למלגת אימפקט , מתחילה בחודש אפריל ומסתיימת בסוף חודש יולי. מומלץ להקדים ולהירשם. לקבלת הנחיות להגשת בקשה לקבלת המלגה על הסטודנט ליצור קשר ישירות עם הקרן בטלפון: 03-5445731 לפרטים נוספים בקרו באתר

 

 

קרן המלגות לחיילים משוחררים מטעם מפעל הפיס - הקרן הוקמה ביוזמת ראש הממשלה כדי לסייע לחיילים משוחררים שמצבם הכלכלי אינו מאפשר להם להגשים את חלומם ללמוד לימודים גבוהים בארץ. הקרן תעניק מלגות לימודים לכ- שלושת אלפים תלמידים מכל רחבי הארץ, שיבחרו ע”י ועדת מלגות, ניתנת עדיפות לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם בצה”ל, אך גם לתומכי לחימה ולבוגרות שנתיים שירות לאומי. כמו כן, קיים מסלול לתלמידים בעלי מצב סוציואקונומי נמוך.

הקרן תסייע לתלמידים במימון שכר הלימוד למשך 3 שנים החל משנת הלימודים הראשונה  ותעניק מלגת לימודים של 10,000 ₪ בשנה. התשלום יועבר בתום כל סמסטר ישירות לחשבון הבנק של הזכאי לאחר בדיקה כי עמד במחויבות הלימודים ובמחויבות התרומה לקהילה. התרומה לקהילה מתבצעת במסגרת עמותת “ידידים” למען הנוער והחברה בהיקף של ארבע שעות שבועיות - סה”כ 130 שעות בכל אחת משנות הלימוד. כמו כן נפתח מסלול חדש לכלל האוכלוסייה, לבוגרי צבא במסלולים לא קרביים, בוגרות שנת שירות אחת או שנת התנדבות אחת וכו’.

הגשת המועמדות מתבצעת באתר מלגת מפעל הפיס באמצעות המערכת המקוונת עד ה-16 לאוגוסט. פרטים נוספים באתר: . מומלץ להקדים ולהירשם.

 


קרן הישג - לחיילים משוחררים שהוגדרו “חיילים בודדים” - הקרן מיועדת לחיילים משוחררים שהוגדרו בצה”ל כ”חיילים בודדים”. מלגת הישג תכלול מימון מלא של שכר הלימוד לתואר ראשון, וכן תמיכה חודשית להוצאות קיום.

לקבלת הנחיות על הגשת בקשה לקבלת המלגה על הסטודנט ליצור קשר ישירות עם הקרן ב”אגודה למען החייל” בטלפון: 03-5445731 הרישום למלגה מתחיל בסוף חודש מרץ ומסתיים בחודש יולי. לפרטים נוספים בקרו באתר.
 

 

קרן גרוס - מלגה בגובה של כ- 4,000 ₪ המוענקת כחלק מתכנית סיוע למימוש תכניות קידום אזורי מצוקה. זכאים להגיש  בקשה בוגרי שירות צבאי או שירות לאומי, תוך 5 שנים מיום השחרור, הגרים בשכונות שיקום או עיירות פיתוח או  שבמשפחתם לפחות שלושה אחים צעירים מהם, או ממשפחות מרובות ילדים הגרים בכל ישוב בארץ. ניתן לבקש מלגה זו גם דרך המועצות המקומיות. לפרטים נוספים בקרו באתר:  

 


קרן סיוע לנפגעי טרור בישראל - מטרת הקרן: מתן סיוע ישיר ומשלים לנפגעי פעולות איבה או בן משפחה קרוב במגוון תחומים, במידה ואין באפשרותם לקבל את מלוא הסיוע למטרות אלו באמצעות הגופים הרשמיים של המדינה. פרטים ומידע נוסף ניתן לקבל בטלפון: 02-6202836    פקס: 02-6202952 ובאתר: 

 

 

קרן מלגת חבר - מיועדת למשוחררי שירות קבע בצה"ל


מלגות מיוחדות לתלמידי העתודה האקדמית ע”י מדור עתודות בצה”ל

 

מלגת הצטיינות “מועדון המאה” - במסגרת עידוד מצוינות בעתודה הוקם “מועדון המאה” בו ישולבו מאה העתודאים בעלי ההישגים האקדמיים הגבוהים ביותר בשנת הלימודים (לא כולל עתודאים בתכנית “פסגות” או “ברקים”). הוועדה בוחנת את הישגיו הלימודיים ואת היבטיו הערכיים של העתודאי אשר מוזמן לדיון בוועדה.


על העתודאי להשיג ממוצע שנתי אקדמאי 90 ומעלה  ולצבור מינימום 18 נ”ז בסמסטר. עתודאי אשר תאושר לו מלגת הצטיינות “מועדון המאה” יקבל מלגה בגובה של כ- 5,000 ₪. כל עתודאי יהיה זכאי לעד שתי מלגות הצטיינות לאורך כל שנות לימודיו בעתודה. המלגה הינה חצי שנתית.

 

מלגת קיום - עתודאי אשר אינו זכאי לסיוע מגורמים שונים (כגון: “עתידים”) יוכל להגיש בקשה לקבלת מלגה שנתית מלאה או חלקית לצורך הוצאות הקיום. מלגה מלאה - הינה בגובה עד  10,000 ₪ או מלגה חלקית בגובה עד 5,000 ₪. המלגה ניתנת בהתאם למצב הסוציו אקונומי.

 

מלגת פסיכומטרי - ניתנת לעתודאי בשנה א’ אשר התקבל לעתודה והשתתף בקורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית. המלגה ניתנת על פי החלטת ועדה שמתקיימת ב”מיטב”. מועד הגשת המועמדות למלגה הינו ביום החיול לעתודה. ביום זה יש להצטייד בטופס הבקשה ובחשבונית על תשלום הקורס.

 

טפסים לבקשת המלגות המיוחדות לתלמידי העתודה יש להוריד מאתר “עולים על מדים” בכתובת  עתודה אקדמית >  www.aka.idf.il