החוג למנהל עסקים

לפרטים על תואר ראשון ושני

למידע נוסף על לימודים אקדמיים בלבד השאירו פרטיכם ונחזור בהקדם

ראשי » החוג למנהל עסקים

סטודנט בחוג למנהל עסקים נהנה ממסלול לימודים המפגיש אותו עם הידע התיאורטי המצטבר העדכני ביותר של מומחי עולם מצד אחד ועם מבט פרקטי של מרצים בעלי ניסיון מקצועי בארץ ובחוץ לארץ מהצד האחר. השילוב הייחודי הזה מכין את הסטודנט לאתגרים של המשק הישראלי בעידן הגלובלי, תוך הפעלת כלים אנליטיים הנרכשים במהלך הלימודים עם ניצול הפוטנציאל האישי של הסטודנט.

מלבד הדגש על השילוב בין ידע תיאורטי עם ראיה פרקטית על המתרחש במשק הישראלי ומעבר לו, כיאות למסלול לימודים הפועל במסגרת המרכז האקדמי לב, מושם דגש על מוסר עסקי, על פיתוח השיפוט המוסרי של הסטודנט ועל האחריות האישית של איש העסקים לחברה.

 

במהלך הלימודים הסטודנט מרחיב את ידיעותיו ורוכש כלים שיאפשרו לו לפעול בצורה מושכלת בכל אחד מתחומים אלה. הבוגרים משתלבים במגוון רחב של תפקידים בארגונים עסקיים כגון: תפקידי ניהול כללי, מנהלי ורכזי משאבי אנוש, מנהלי שיווק, פרסומאים ובתפקידי ניהול מוסדות פיננסיים שונים.

תכנית הלימודים משלבת הרצאות פרונטאליות, תרגילים, סדנאות לפיתוח יכולות אישיות, פרויקטים, סיורים לימודיים ומפגשים עם אנשי אקדמיה ואנשי עסקים מובילים. סטודנט מצטיין בחוג או בוגר החוג אשר זכאי לתואר ראשון יוכל להמשיך במסלול ישיר ללימודי תואר שני במנהל עסקים MBA בתנאי שהוא עומד בכל תנאי הקבלה הנדרשים. מידע מפורט על תכנית הלימודים ודרישות הקבלה מופיעים בפרטים על לימודי תואר שני במנהל עסקים .MBA

 

מהלך הלימודים

בשנה הראשונה של הלימודים: ילמד הסטודנט לימודי תשתית שדרכם ירכוש היכרות ראשונית עם התהליכים הכלכליים שמניעים את המשק הישראלי, ידע בסיסי במגוון תחומי ניהול עסקים וכלים כמותיים ואנליטיים שיאפשרו לו להבין בצורה מעמיקה את המתרחש בעולם העסקים.

בשנה השנייה והשלישית של הלימודים: הסטודנט ירחיב ויעמיק את היכרותו עם עולם העסקים והדרך בה התנהגות האדם - כמנהל, כעובד וכצרכן באה ליד ביטוי. כמו כן, יוכל הסטודנט לבחור קורסים ייחודיים שונים בתחומי עניין בהם ירצה להרחיב ידע ולהתפתח מבחינה מקצועית וזאת במטרה להשתלב במעגל העבודה ביתר הצלחה (הקורסים הייחודיים או קורסי הבחירה מותנים במספר סטודנטים בכל קבוצה):

קורסים ייחודיים במשאבי אנוש קורסים כגון: פיתוח ושינוי ארגוני, ניהול ההדרכה, ניתוח עיסוק, ניהול צוותים ומו”מ וסוגיות מתקדמות בניהול: כלי מיון.

קורסים ייחודיים בשיווק ופרסום קורסים כגון: ניהול הפרסום, שיווק בינלאומי, ניהול השירות, דוברות ויחסי ציבור, יצירתיות בעסקים, סוגיות מתקדמות בפרסום: פרסום בעידן הטכנולוגי וסוגיות מתקדמות בשיווק.

קורסים ייחודיים במימון/יעוץ השקעות קורסים כגון: שווקי הון וכלים פיננסיים א’ וב’, יסודות המימון ב’, ניהול תיקי השקעות, ניתוח דו”חות פיננסיים וסוגיות מתקדמות במימון.

בשנה השלישית של לימודיו, הסטודנט יתנסה בפרויקט סיום שבמסגרתו יפעל בארגון עסקי “אמיתי” בו ייתן מענה לצרכים של הארגון. פרויקט זה מאפשר לסטודנט ליישם את חומר הלימוד הלכה למעשה תוך חידוד יכולותיו, דבר המסייע לו להגיע למעגל העבודה עם ניסיון מקצועי של ממש.