בניית מערכת שעות

לפרטים על תואר ראשון ושני

למידע נוסף על לימודים אקדמיים בלבד השאירו פרטיכם ונחזור בהקדם

 

בניית מערכת שעות

 

עקרונות בניית מערכת שעות:

 

בתחילת כל שנה על כל תלמיד להכין את מערכת השעות לסמסטר א’ ולסמסטר ב’ של אותה השנה. בניית המערכת מתבצעת באופן אישי דרך אתר לב-נט. הכנת המערכת נעשית עד לתאריך שיפורסם בלוחות המודעות.

 

ישנם קורסים שבהם מספר התלמידים מוגבל ועל כן לפני פתיחת הסמסטר תעשה בדיקה של  מצב הרישום לקורסים השונים. עדיפות  תינתן לתלמידים שקבוצה זו מהווה אופציה יחידה עבורם בתוכנית הלימודים שלהם ללא התנגשויות. במידת הצורך יתבצע שינויים במערכות תלמידים – שינוי מרצה/ קבוצה/ יום/ שעה.

 

תלמיד לתואר שני יסמן את רשימת הקורסים בהם חויב ו/או אותם אמור ללמוד ע”פ תכנית הלימודים של התואר השני.

 

שינויים במערכת השעות: אחרי תחילת כל סמסטר תהיה תקופת שינויים במשך שלושה שבועות, שבהם ניתן יהיה להוסיף ולהוריד קורסים ללא תשלום. בקשות יש לשלוח באמצעות אתר לב-נט (פניות –מזכירות תלמידים) ולציין את הבקשה.

 

אישור קורסים: על כל תלמיד לבדוק שאכן כל הקורסים של אותו סמסטר אכן מאושרים. (סמסטר ב’ רק בתחילת הסמסטר) במידה ויש לתלמיד קורס שאינו מאושר, ניתן לראות את הסיבה לכך בלשונית > מערכת ב' טופס הערות לקורסים של אותו סמסטר (טופס *1). תלמיד שלא אושר לו קורס חייב לבטלו בתקופת השינויים במערכת השעות ע”מ שלא ייגבה ממנו תשלום בגין הקורס.

 

על כל תלמיד לדאוג לאישור הקורס עוד בתקופת השינויים. תלמיד שנדרש לאישור מיוחד מראש החוג עליו להדפיס טופס הערות לקורסים מלב-נט (טופס *1) ולאחר ייעוץ והדרכה מראש החוג יעביר למזכירות תלמידים את הטופס חתום במקומות המתאימים.

 

במשך כל שנות הלימוד חובה על כל תלמיד לעקוב אחרי מצבו האקדמי בכלל ומצב אישור הקורסים בפרט.

 

פטור או זיכוי על סמך לימודים אקדמיים קודמים: תלמיד שמעוניין לקבל פטור או זיכוי על סמך למודים אקדמיים קודמים יעביר טופס פטור/זיכוי (הטופס קיים באתר המכון, מידע ורישום > טפסים> לשונית טפסים בלב-נט (טופס *2 ) חתום ע”י ראש החוג בצירוף סילבוסים, מיד בתחילת הסמסטר. לאחר תקופת השינויים לא ניתן יהיה להוסיף או להוריד קורסים בעקבות פטורים או זיכויים.

 

 קורסי הוראה: רישום לקורסי הוראה במסגרת הוראת המדעים מתבצע בשעת בניית המערכת במחשב תחת הכותרת “חוגים אחרים”. יש להירשם לקורסי ההוראה המתאימים לשנת הלימודים האקדמית.

 

הנחיות לבניית מערכת שעות באתר לב-נט (לתואר ראשון ולתואר שני)

 

  • הכנס לאתר לב נט
  • עליך להקיש את שם המשתמש וסיסמה שקיבלת בתחילת הלימודים. נפתח דף חדש. בצד ימין למעלה עליך להקליק על לחצני – “תלמיד”>”מערכת”> “בניית מערכת”
  • על הסמסטר הנבחר יש להקיש “בנה בקשה”.
  • בעמוד שנפתח יש הוראות חשובות - קרא אותן ולאחר מכן, עבור לעמוד הבא  (למטה בצד שמאל ישנו כפתור - “הבא”).

 

מומלץ להיעזר ב”שימושון” המחולק לתלמיד החדש ביום ההערכות שמתקיים בכל הקמפוסים.

לפרטים נוספים ולקבלת סיוע ניתן לפנות למר דוד ריצ’י מנהל מערכות מידע בדוא”ל: ritchdov@jct.ac.il או בטלפון: 02-6751122.

 

לתשומת לבך,
עליך לעקוב אחר הקורסים אליהם נרשמת באמצעות “טופס אישורים” שנמצא באתר, בלשונית מערכת.